bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2016
  • wyświetleń: 4183

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. P. Wapiennika

Dwa zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane wczoraj około godziny 16.00 do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym przy ulicy Pawła Wapiennika w Bielsku-Białej.

W pierwszej kolejności strażacy wygasili palenisko pieca i przesypali komin piaskiem. Po ugaszeniu ognia wyczyszczono przewód wyciorem. Pomiary stężeń tlenku węgla nie wykazały występowania zagrożenia. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi z zaleceniem nieużytkowania węglowego pieca C.O. do czasu przeglądu stanu technicznego przewodu kominowego przez uprawnione osoby.

- Zapalenie się sadzy w kominie jest to zapalenie się cząstek nagromadzonych wewnątrz przewodów kominowych (spalinowych), które zbierały się w czasie pracy urządzeń ogrzewczych, a nie były wyczyszczone przez kominiarzy - informują funkcjonariusze straży pożarnej. - Sadza powstaje w wyniku niepełnego spalania stałego materiału palnego. W piecach grzewczych nie wolno spalać tzw. resztek, śmieci i odpadów komunalnych, które powinny być oddawane na wysypisko śmieci. Jako materiały chemicznie bardzo złożone, w piecu spalą się tylko częściowo i wytworzą duże ilości cząstek sadzy, która odłoży się w przewodach kominowych - apelują strażacy.

BM / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.