bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 listopada 2016
  • wyświetleń: 6865

Pielęgniarki przeprowadziły się do nowej siedziby. Mają też sztandar

Biskup Roman Pindel poświęcił nową siedzibę Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bielsku-Białej. W czasie Eucharystii w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem pielęgniarek i położnych, przedstawiciela rządu, reprezentantów parlamentu i samorządu, po raz pierwszy zaprezentowano wykonany nowy sztandar Izby.

Pielęgniarki przeprowadziły się do nowej siedziby. Mają też sztandar · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Uroczystości zbiegły się z jubileuszem 25-lecia samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych. Obecnie pielęgniarki będą mogły potwierdzać kwalifikacje oraz kształcić się w nowej swej siedzibie w Bielsku-Białej, przy ulicy Warszawskiej 28.

Małgorzata Szwed, przewodnicząca Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych zapewniła, że w lokalu istnieją znakomite warunki do rozwoju zawodowego. Wyraziła także nadzieję, że pielęgniarek na Podbeskidziu będzie przybywać, gdyż zapotrzebowanie jest ogromne.

Podczas liturgii w bielskim kościele NSPJ bp Pindel przypomniał, że służba pielęgniarek polega zawsze na służeniu człowiekowi choremu, niedomagającemu, który w tym sensie jest biedakiem, skazanym na pomoc.

Biskup poświęcił sztandar beskidzkiej izby, wyhaftowany przez s. Marię Goretti OCPA, klaryskę od Wieczystej Adoracji w klasztorze w Kętach. Pielęgniarki i położne złożyły także akt zawierzenia się miłosierdziu Bożemu.

W Beskidzkiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zarejestrowanych jest 5,3 tys. pielęgniarek i położnych. Czynnych w zawodzie pozostaje 4,1 tys. Część przeszła na emeryturę lub zrezygnowała z wykonywania zawodu.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.