bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2016
  • wyświetleń: 6556

Bielskie pojazdy strzegą słowackich elektrowni atomowych

7 nowych samochodów specjalnych, wyprodukowanych przez bielską firmę WISS, trafiło do słowackiego Petroservisu. Pojazdy będą służyć do ochrony budynków elektrowni atomowych, personelu oraz obiektów specjalistycznych. W sumie firma z Bielska-Białej dostarczyła na Słowację już ponad 550 pojazdów.

wiss
Bielskie pojazdy strzegą bezpieczeństwa słowackich elektrowni atomowych · fot. wiss.com.pl


W ramach kontraktu, cztery z zamówionych samochodów trafiły do elektrowni w Mechovcach, natomiast trzy kolejne do Jaslovskich Bohunic. Wszystkie pojazdy zbudowane zostały na podwoziu Scanii i wyposażone w nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Pierwszy z zamówionych wozów powstał na bazie Scanii P320 z napędem 4x2. Samochód dysponuje podwójną kabiną 2+4 oraz metalową zabudową. Na wyposażeniu znalazł się zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, pompa Ruberg R40, agregat wysokociśnieniowy oraz działko JMWGT 3200 do podawania środków gaśniczych.

Do produkcji dwóch kolejnych pojazdów wykorzystano podwozie Scanii P450 z napędem 8x4. Na wyposażeniu pierwszego modelu znalazł się zbiornik wody o pojemności 6000 litrów, zbiornik na pianę o pojemności 1000 litrów oraz 1600 kg CO2. Samochód dysponuje również pompą Ruberg Euroline oraz agregatem śniegowym ze zwijadłem elektrycznym. Drugi model wyposażono w zbiornik wody o poj. 8000 litrów, zbiornik piany 1000 l oraz zbiornik CO2 - 1000 kg. Ekipa ratownicza będzie miała do dyspozycji również dwuzakresową pompę Ruberg Euroline oraz agregat śniegowy ze zwijadłem elektrycznym.

wiss
Bielskie pojazdy strzegą bezpieczeństwa słowackich elektrowni atomowych · fot. wiss.com.pl


Kolejne pojazdy specjalne powstały na bazie Scanii P410 z napędem 6x4. Wszystkie pojazdy dysponują kabiną 1+2 oraz metalową zabudową z elementami kompozytu. Samochody wyposażone są w zbiorniki wody (poj. 8000 lub 6000 litrów - w zależności od modelu), zbiorniki piany 1000 litrów oraz zbiorniki proszku (2000 lub 1000 kg). Ratownicy będą mieli do dyspozycji również zbiorniki CO2 - 1600 kg oraz zbiornik gazu FE36 - 200 kg.

To niejedyna umowa zrealizowana z naszymi południowymi sąsiadami. W zeszłym roku firma WISS - Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych, zakończyła dostawę 550 samochodów specjalnych dla słowackiej straży pożarnej. Było to największe jednorazowe zamówienie w historii bielskiej firmy.

Firma WISS dostarcza swoje pojazdy m.in. do Estonii, Bułgarii, Maroka, Rumunii, Niemiec i na Słowację.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.