bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 października 2016
  • wyświetleń: 7981

Paged Meble, Befaszczot oraz Walcownia "Dziedzice" z nagrodami

19 października 2016 roku, w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbyła się kolejna - VII Gala Finałowa wręczenia nagród i wyróżnień w Konkursie Firma Roku 2016, który jest organizowany wspólnie przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej oraz Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, pod hasłem "Samorządy - Przedsiębiorcom".

VII Gala Finałowa konkursu Firma Roku 2016 · fot. UM Bielsko-Biała


Gala wręczenia nagród i wyróżnień w VII edycji konkursu Firma Roku 2016 stanowiła podsumowanie prac Kapituły Konkursu, którą tworzyli: Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult, Starosta Bielski Andrzej Płonka oraz Prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej Janusz Targosz.

Kapituła na podstawie nadesłanych przez firmy formularzy zgłoszeniowych oraz po przeprowadzeniu szczegółowej analizy otrzymanej dokumentacji, zdecydowała o przyznaniu tytułów Firma Roku 2016 oraz statuetek Dedala - nagrody gospodarczej subregionu południowego, dwóm firmom - reprezentującym odpowiednio: Firmę Roku 2016 Ziemi Bielskiej, którą została firma Paged Meble S.A. z Jasienicy oraz Firmę Roku 2016 Miasta Bielska-Białej, którą została firma Befaszczot Sp. z o.o. Poza nagrodami regionalnymi Kapituła Konkursu, wzorem lat ubiegłych zdecydowała o przyznaniu nagrody specjalnej - Złotego Dedala 2016, dla najlepszej firmy Subregionu Południowego, którą została Walcownia Metali "Dziedzice" S.A. z Czechowic-Dziedzic.

VII Gala Finałowa konkursu Firma Roku 2016
VII Gala Finałowa konkursu Firma Roku 2016 · fot. UM Bielsko-Biała


Poza nagrodami w postaci statuetek Dedala, których autorką jest bielska rzeźbiarka Lidia Sztwiertnia, Prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej przyznał wyróżnienia dla firm, które poprzez prowadzoną działalność gospodarczą pozytywnie wpływają na wizerunek i rozwój gospodarczy regionu. Wyróżnienia te z rąk Prezesa Bielskiej Izby Gospodarczej odebrali przedstawiciele firm: Bezalin S.A.; Karmello Rafał Dobrzański; Multic Technology Sp. z o.o.; Rondo Sp. z o.o.; Zakład Gospodarki Odpadami S.A.

Gala Finałowa Konkursu Firma Roku 2016 stanowiła również okazję do przedstawienia uwarunkowań ekonomicznych oraz roli jaką przedsiębiorcy z Podbeskidzia odgrywają w skali naszego województwa. Informacje te przedstawili w trakcie swoich przemówień inaugurujących uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie, poza Starostą Bielskim Andrzejem Płonką - pełniącym rolę gospodarza tegorocznej uroczystości także Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult oraz Prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej Janusz Targosz. Przedstawiciele władz samorządowych oraz wojewódzkich podkreślili w trakcie swoich wystąpień wiodącą rolę przedsiębiorców z Podbeskidzia w kształtowaniu rozwoju gospodarczego województwa.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.