bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2016
  • wyświetleń: 7836

W czasie protestu na "Pigalu" odprawiono Mszę Świętą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kościół Najświętszego Serca" podaj

W trakcie "czarnego poniedziałku" wierni zebrali się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. - W samo południe dnia, które niektóre środowiska wybrały sobie jako dzień walki o prawo mordowania nienarodzonych, gromadzimy się w kościele na modlitwie, bo jest to najpotężniejszy oręż w walce ze złem - mówił ks. prałat Krzysztof Ryszka.

Reklama

- Modlimy się o nawrócenie tych, co są przeciw życiu, bo są to osoby, których zbawienie jest zagrożone - podkreślił w Bielsku-Białej ks. prałat Krzysztof Ryszka, podczas poniedziałkowej Mszy św. o prawe sumienia i światło Ducha Świętego dla wszystkich decydujących w Polsce o prawnej ochronie życia ludzkiego. Bielski kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa był jedną z pięciu świątyń na Podbeskidziu, w których modlono się w tej intencji.

Proboszcz bielskiej parafii przy Dworcu PKS zwrócił uwagę na to, że nieprzestrzeganie Bożego porządku i protestowanie przeciw prawu do życia naraża człowieka na ciężki grzech.

- Dramatem jest, że takiemu błędnemu myśleniu, wywodzącemu się z braku wiedzy religijnej lub świadomego jej lekceważenia, ulegają kobiety, które mówią, że są katoliczkami. Nawet jeśli tego nie mówią, to są ochrzczone, zaproszone do szczęścia wiecznego przez Chrystusa - dodał, wskazując, że opowiadanie się za ustanowieniem prawa pozwalającego na mordowanie nienarodzonych „grozi zaprzepaszczeniem wieczności szczęśliwej”.

- Prawo Boże nie podlega żadnym referendum, bo nie od woli człowieka uzależnione jest obowiązywanie Prawa Bożego. Nie decyduje o tym żadna większość - dodał.

Kapłan zachęcił do modlitwy o prawo do życia każdego człowieka w Polsce, od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. - Modlimy się o nawrócenie tych, co są przeciw życiu, bo są to osoby, których zbawienie jest zagrożone. A to są nasze siostry i bracia - powiedział i przypomniał słowa bł. Matki Teresy z Kalkuty z 1996 roku: "Życie jest darem Boga. Pokój we współczesnym świecie najbardziej jest zagrożony przez aborcję. Bo jak mogę mordować nienarodzone, to mogę i narodzone istnienie ludzkie. Wojna i aborcja zawsze idą w parze."

Duchowny zauważył, że niewiara jest jedną z przyczyn pychy człowieka współczesnego. - Niewiara, która uważa się w swojej pysze za lepszą niż liczenie się z Bogiem. Dlatego módlmy się by ludzie nie rezygnowali z tego, co wiarę umacnia: z modlitwy, sakramentów świętych, z żywego członkostwa w Kościele. Módlmy się do Matki Bożej na różańcu: spraw niech w Polsce zło zanika i przemiana się dokona - zachęcił.

W modlitwie w bielskim kościele uczestniczyło około 300 osób. Liturgię współcelebrował ks. Grzegorz Pasternak z cieszyńskiej parafii św. Marii Magdaleny.

3 października w pięciu kościołach diecezji bielsko-żywieckiej modlono się w obronie życia. Obok kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej wierni zebrali się w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu oraz w kościołach: św. Marii Magdaleny w Cieszynie, św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, św. Stanisława BM w Andrychowie.

Dziś we wszystkich miastach Polski odbywają się podobne modlitwy. Jest to odpowiedź na tzw. "czarny poniedziałek", czyli ogólnopolski strajk kobiet w proteście przeciwko ewentualnemu zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.

ab / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kościół Najświętszego Serca

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kościół Najświętszego Serca" podaj