Wiadomości

  • 3 października 2016
  • wyświetleń: 8764

Samochody z Bielska-Białej trafiły do norweskiej straży pożarnej

Cztery pojazdy specjalne, wyprodukowane przez bielską firmę WISS, trafiły do norweskiej straży pożarnej. Firma nie ujawnia szczegółów finansowych kontraktu.

wiss
Samochody zbudowano na podwoziu Mercedesa-Benz Vito · fot. WISS


Polska firma WISS Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych wykonała i dostarczyła zagranicznym kontrahentom cztery samochody specjalne szybkiego reagowania, zbudowane na podwoziu Mercedesa-Benz Vito. Samochody powstały w kooperacji z niemiecką firmą produkcyjną Thoma, która od zeszłego roku wchodzi w skład Grupy WISS.

Pojazdy wyposażone zostały m.in w agregat wysokociśnieniowy ze stulitrowym zbiornikiem wody, podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy i podstawową armaturę wodną. Na wyposażeniu znalazły się również wentylator oddymiający, kamera termowizyjna oraz system ostrzegawczy Federal. Na wysuwanej ścianie sprzętowej zostały natomiast zamontowane urządzenia hydrauliczne.

wiss
Wyposażenie pojazdów dla norweskiej straży pożarnej · fot. WISS


WISS - Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych, jest jednym z wiodących producentów pojazdów specjalnych w Europie. Produkty bielskiej firmy trafiają do odbiorców na całym świecie. Do tej pory z polskich aut korzystają m.in. strażacy w Niemczech, Rumunii, Bułgarii, Maroku, w Czechach i na Słowacji.

Thoma WISS GmbH to niemiecka firma produkcyjna działająca od 1987 roku, która stała się częścią Grupy WISS w maju 2015r. Na początku swojej działalności Thoma prowadziła naprawę samochodów pożarniczych, żeby później przejść także do produkcji pojazdów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych. Obecnie Thoma, to znany niemiecki producent samochodów pożarniczych.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.