bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 września 2016
  • wyświetleń: 26989

Pierwsze w Bielsku-Białej dziecko pozostawione w Oknie Życia

Do bielskiego Okna Życia, które zostało uruchomione w Lipniku w 2009 roku, trafił pierwszy noworodek. Pozostawiła go młoda matka, która ma już troje dzieci. Za pozostawienie dziecka w Oknie Życia nie grozi jej żadna kara.

dziecko, okno życia
Pierwsze dziecko pozostawione w Oknie życia w Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka w Lipniku · fot. DDMiD w Lipniku


Kilkudniowy noworodek trafił do Okna Życia w piątkowe popołudnie. Dziecko było zadbane i nakarmione. Matka pozostawiła je w nosidełku. Po odebraniu dziecka z Okna, trafiło ono do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Dziecko na szczęście jest zdrowe. Wkrótce rozpocznie się procedura przekazania go do pogotowia opiekuńczego.

Okno życia
Opiekę nad Oknem Życia sprawują Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka. · fot. archiwum DDMiD


Policji udało się ustalić personalia kobiety, która pozostawiła dziecko. Matką dziecka jest 22-letnia mieszkanka województwa małopolskiego. Zgodnie z prawem za pozostawienia dziecka w Oknie Życia kobiecie nie grożą żadne konsekwencje.

ups / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.