bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2016
  • 22 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 11128

ZIAD sprzedaje żółte wagoniki. Można kupić nawet jedną sztukę

W związku z modernizacją Kolei Linowej "Szyndzielnia" spółka ZIAD oferuje do sprzedaży obecnie eksploatowane wagony kolei gondolowej.

kolej linowa szyndzielnia
Wagoniki na sprzedaż · fot. bielsko.info


Charakterystyczne, żółte wagoniki Kolei Linowej "Szyndzielnia" będą wywozić turystów na górę do końca września. Na początku października gondole zostaną zdemontowane. Choć ZIAD szukał kupca na cały zestaw, zawierający gondole, napędy i liny, to potencjalnego nabywcy nie znaleziono. - Pojawiło się kilku chętnych, ale w rezultacie do transakcji nie doszło - informuje Marek Hetnał, wiceprezes spółki ZIAD.

Spółka miejska nie czeka dłużej na nabywcę całego zestawu. Postanowiono ogłosić sprzedaż poszczególnych wagoników. Za jeden wagon trzeba zapłacić 8 tys. złotych. Wagon kompletny z z zawiesiem to koszt 10 tys. złotych. Najwięcej, bo 15 tys. złotych, trzeba zapłacić za wagon VIP - tzw. salonkę. Do wszystkich cen należy doliczyć podatek VAT.

Budowa wieży widokowej - 24.07.2015
Wagoniki na sprzedaż · fot. bielsko.info


- Być może ceny mogą się wydawać wysokie, jednak wzorowaliśmy się na cenach używanych wagoników za nasza południową granicą, gdzie jeden wagonik kosztuje około 3,5 tys. euro - tłumaczy Marek Hetnał.

Wagony zostaną wystawione do oglądania, wyboru i sprzedaży na początku października 2016 roku poniżej dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Dębowiec. Możliwa jest wcześniejsza rezerwacja wagonu wraz z wpłatą zaliczki.

Informacji o wagonach udziela kierownictwo Kolei Linowej Szyndzielni i Dębowca pod numerami telefonów: 667 718 090, 607 638 093. Zgłoszenie chęci zakupu można dokonać również drogą mejlową: sekretariat@ziad.bielsko.pl.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.