bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2016
  • 10 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 16382

Pinta wybuduje przy ekspresówce własny zakład browarniczy

Browar Pinta, producent piw rzemieślniczych, wybuduje w okolicy Bielska-Białej własny zakład browarniczy. Zakład powstanie przy drodze ekspresowej Bielsko-Biała - Cieszyn. Dotychczas Browar Pinta warzył swoje piwa w browarach w Zawierciu i w Zarzeczu.

Wizualizacja Browaru Pinta · fot. Baza Architekci


Prace budowlane nad browarem Pinty rozpoczną się na wiosnę przyszłego roku. Zakład powstanie przy drodze z Bielska-Białej w kierunku granicy z Czechami. Warzelnia i zbiorniki zostaną wyprodukowane w Niemczech. Otwarcie planowane jest na połowę 2018 roku. Dzięki browarowi, Pinta osiągnie zdolność produkcyjną 15 tys. hektolitrów z możliwością rozbudowy do 50 tysięcy hektolitrów rocznie. Będzie to także miejsce pracy dla kilkudziesięciu osób.

Przeprowadzenie takiej inwestycji nie byłoby możliwe bez solidnego zaplecza finansowego. Środki własne właścicieli Pinty zostaną wsparte funduszami od inwestorów i leasingiem. W lipcu br. została podpisana umowa inwestycyjna, na mocy której część udziałów Pinty obejmie spółka należąca do Cedrica Gendaja, założyciela i szefa firmy Smak Piwa, reprezentującej w Polsce kilka kultowych browarów rzemieślniczych z USA, Danii i Belgii. W ten sposób firmy połączą swoje doświadczenie, wiedzę i pasję do prawdziwego piwa rzemieślniczego. Wartość szacunkowa inwestycji to 12 mln zł.

Wizualizacja Browaru Pinta
Wizualizacja Browaru Pinta · fot. Baza Architekci


Browar został zaprojektowany przez warszawskie biuro Baza Architekci. Jego wygląd ma symbolizować zamiłowanie piwowarów z Pinty do podróży, które bardzo często wpływają na ofertę browaru. Piwo uwarzone wspólnie z browarem z Japonii, czy chmiele z USA lub Nowej Zelandii, płyną do Polski w takich kontenerach, jakimi wyłożony będzie front browaru. Browar ma być miejscem imprez, szkoleń piwowarów i degustacji piw rzemieślniczych. Właściciele planują również zapraszać do browaru piwowarów z zagranicy, by wspólnie warzyć kolejne piwa i dalej promować polski kraft za granicą.

Browar Pinta jest inicjatorem piwnej rewolucji w Polsce - pierwsze piwo rzemieślnicze Atak Chmielu trafiło na rynek w marcu 2011 roku. W ciągu 5 lat Pinta uwarzyła 77 różnych piw. W stałej ofercie są: Atak Chmielu, Modern Drinking, Pierwsza Pomoc, Viva la Wita, A ja pale ale i Hoplaaga. Co roku na rynek trafia ponad 10 nowości. W 2015 roku Pinta uwarzyła 13 tys. hektolitrów piwa, co stanowiło ok. 10% rynku piw rzemieślniczych w Polsce.

ab / bielsko.info, źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.