Wiadomości

  • 27 czerwca 2016
  • 28 czerwca 2016
  • wyświetleń: 18980

31-letni mężczyzna zaatakował maczetą uczestników festynu

Policjanci z Kobiernic wspólnie z ochroniarzami zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który zaatakował uczestników festynu maczetą. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W czasie interwencji zatrzymany naruszył nietykalność cielesną jednego z mundurowych. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 3 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy w czasie festynu, który odbywał się w Porąbce. Uzbrojony w maczetę młody mężczyzna zaatakował biesiadników. Groził kobiecie i mężczyźnie śmiercią, wymachując w ich kierunku niebezpiecznym narzędziem. Pracownicy ochrony zdołali obezwładnić awanturnika. Na miejsce wezwano policjantów z Kobiernic.

Sprawca nie dawał jednak za wygraną, a widok mundurowych tylko spotęgował jego agresję. Szarpał się i wyrywał. Usiłował uderzyć i kopnąć stróżów prawa. Jednego z nich opluł w twarz. Obezwładniono go i zakuto w kajdanki.

Dzisiaj, po nocy spędzonej w policyjnej celi, usłyszał zarzuty. W przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator i sąd, gdzie skierowano już wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.