Wiadomości

  • 23 czerwca 2016
  • wyświetleń: 9440

Zakaz ruchu rowerowego na ulicy 11 Listopada będzie nadal utrzymany

Prezydent Jacek Krywult jest absolutnym przeciwnikiem dopuszczenia ruchu rowerowego na ulicą 11 Listopada. O ponowne rozważenie tej sprawy przez władze miejskie wnioskowała radna Agnieszka Gorgoń-Komor.

11 listopada
O rowerach na ulicy 11 Listopada można zapomnieć


- Zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości zamontowania znaków dopuszczających ruch rowerowy na ulicy 11 Listopada i placu Ratuszowym. Dopuszczenie ruchu rowerowego spowodowałoby zwiększenie atrakcyjności opustoszałej dziś ulicy 11 Listopada - argumentowała radna Agnieszka Gorgoń Komor.

Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu w uzasadnieniu swojej interpelacji zwróciła uwagę, że za pośrednictwem ostatnich rowerowych inwestycji w mieście - wypożyczalni BBbike oraz górskich ścieżek rowerowych na Koziej Górze - w Bielsku-Białej przybywa rowerzystów.

- Jestem absolutnie przeciwnikiem takiego rozwiązania. Na pewno nie wprowadzimy ruchu rowerowego na ulicy 11 Listopada - mówił stanowczo prezydent Jacek Krywult. - Dużo ludzi do nas przychodziło i pisało, że chcą spokojnie przejść deptakiem. Na tej podstawie daliśmy zakaz na ulicy 11 Listopada i ulicy Cechowej. Zmiana tej decyzji byłaby znaczącym zmniejszeniem bezpieczeństwa - zakończył włodarz miasta.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj