Wiadomości

  • 17 czerwca 2016
  • 18 czerwca 2016
  • wyświetleń: 6456

Rośnie popularność BBbike. Najczęściej jeździmy za darmo

Ze statystyk przygotowanych przez firmę BikeU wynika, że najchętniej użytkownicy BBbike wykorzystują możliwość bezpłatnego, dwudziestominutowego przejazdu za 0 zł. Takich przejażdżek odnotowano w maju w Bielsku-Białej ponad 2,5 tys.

bbbike
Rośnie popularność roweru miejskiego. Najczęściej jeździmy za darmo · fot. bielsko.info


Pierwsze rowery miejskie w Bielsku-Białej pojawiły się w październiku 2014 roku. Miasto wtedy jako pierwsze na Śląsku wprowadziło tego typu innowacyjne rozwiązanie dla swoich mieszkańców. Aktualnie komunikacja rowerowa w mieście obejmuje 130 rowerów ulokowanych na 12 stacjach. Sezon w Bielsku rozpoczyna się 1 kwietnia i trwa 7 miesięcy. Przez ten czas bielski system rowerowy zgromadził 2 884 użytkowników.

Od początku tegorocznego sezonu przybyło kolejne 360 nowych osób. BBbike wypożyczano w kwietniu 2 420 razy, z kolei w maju 3100 razy. Średnia liczba wypożyczeni na dzień wynosi w tym sezonie 91. Liczby te są porównywalne do tych z ubiegłego roku. Zatem popularność bielskiego roweru nie maleje - podsumowuje BikeU - firma obsługująca system rowerowy w Bielsku-Białej.

Najpopularniejsze stacje w 2016 roku to wciąż: Plac Mickiewicza, Łagodna/Złote Łany i Starostwo Powiatowe. Najpopularniejsze trasy to Starostwo Powiatowe - Dworzec PKS, Łagodna/Złote Łany - Plac Ratuszowy oraz Plac Mikiewicza - Plac Ratuszowy. Najbardziej aktywny użytkownik wypożyczał rower w tym sezonie 229 razy.

Ze statystyk przygotowanych przez firmę BikeU wynika, że najchętniej użytkownicy wykorzystują możliwość bezpłatnego, dwudziestominutowego przejazdu za 0 zł (0-20 min). Takich przejażdżek odnotowano w maju w Bielsku ponad 2,5 tys.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj