Wiadomości

  • 2 czerwca 2016
  • wyświetleń: 12791

W bielskim schronisku uśpili sarnę, którą wcześniej uratowali strażacy

W ubiegłym tygodniu bielscy strażacy uratowali maleńką sarnę. Zwierze doznało urazu nogi podczas koszenia trawy kosiarką rotacyjną. W bielskim schronisku dla zwierząt podjęto decyzję o uśpieniu maleńkiej sarny.

sarna, straż pożarna
Strażacy zabandażowali sarence nogę i odwieźli zwierzę do schroniska · fot. KM PSP Bielsko-Biała


O nietypowej interwencji strażaków, która miała miejsce w minioną środę na jednej z bielskich posesji prywatnych, informowaliśmy w artykule "Kosiarka zraniła małą sarnę. Na pomoc ruszyli bielscy strażacy". Choć wszyscy myśleli, że sytuacja zakończyła się happy endem, to niestety rzeczywistość okazała się brutalna. Maleńkie zwierze zostało uśpione w bielskim schronisku dla zwierząt...

O sprawie poinformował portal TVN24.pl. Według informacji przekazanych przez dyrektora schroniska sarna została uśpiona, gdyż "nie mogłaby bez nogi funkcjonować". Zupełnie innego zdania jest Jacek Wąsiński, szef Leśnego Pogotowia w Mikołowie, znany szerszej widowni z telewizyjnego programu "Przyjaciele Lasu".

jacek wąsiński
Jacek Wąsiński · fot. www.wasinski-foto.pl


- Podjęto decyzję tak jak podejmuje się decyzję o wyrzuceniu śmieci. Jest to dla mnie bulwersujące, ponieważ kierownik schroniska nie miał prawa podejmować takiej decyzji. On nie uśpił tego zwierzęcia, tylko trzeba powiedzieć to wprost: on je zabił. I to zabił z zimną krwią. Lekarz weterynarii miał prawo podjąć decyzję o uśpieniu zwierzęcia, ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy to zwierze byłoby na tyle uszkodzone, ze nie byłoby dla niego szans na przeżycie - mówił stacji TVN24 leśnik z Mikołowa.

Jacek Wąsiński dodał, że pracownicy schroniska powinni zrobić opatrunek i poszukać miejsca w ośrodku rehabilitacyjnym. Choćby w takim, które funkcjonuje w Mikołowie. - Być może ta dysfunkcja nie dyskwalifikowałaby ją ze swobodnego życia. Jeśli nawet, to mogłaby żyć spokojnie w ośrodku - dodaje leśnik.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: tvn24.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "schronisko" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

schronisko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "schronisko" podaj