bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2016
  • wyświetleń: 4438

Przy bielskim hospicjum Jana Pawła II powstaje ogród ekologiczny

Przy stacjonarnym Hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej powstaje ekologiczny ogród w ramach programu „Działaj w zielone” Fundacji Ekologicznej ARKA, dzięki finansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poprzez program „Inicjatywy obywatelskie dla środowiska”.

18 maja (w środę) o godz. 10.00 ostatnie zaplanowane w ogrodzie rośliny posadzą uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych, Elektronicznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej. Wcześniej o założeniach ogrodu opowie jego projektantka i wykonawczyni - Barbara Midor, a o celach programu „Działaj w zielone” - Anna Sobańska i Wojciech Owczarz z Fundacji ARKA. Obecna będzie również prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego (organizatora i budowniczego hospicjum) - Grażyna Chorąży. Wydarzenie odbywa się w dniu 96. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II - patrona hospicjum.

Jednym z celów projektu „Inicjatywy obywatelskie dla środowiska” było tworzenie w centrach miast miejsc przyjaznych ptakom i owadom. Rośliny posadzone w ekologicznym ogrodzie przy hospicjum, w zależności od gatunku, są: cenne przyrodniczo, a ich owoce są pokarmem dla ptaków, nadają się na siedliska lęgowe ptaków i dają im schronienie przed drapieżnikami, są miododajne i zwabiają owady, dają schronienie owadom, ptakom i drobnym ssakom.

Stowarzyszenie hospicyjne ma nadzieję, że w przyszłości ogród będzie miejscem refleksji i ukojenia dla pacjentów hospicjum oraz ich najbliższych, a także będzie pięknym elementem dla najbliższego sąsiedztwa.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.