bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 5367

Duńska straż pożarna kupuje samochody z Bielska-Białej - foto

7 nowych pojazdów specjalnych, wyprodukowanych przez firmę WISS z Bielska-Białej, trafi do duńskiej straży pożarnej. W sumie w latach 2013-2016, polski producent dostarczył Duńczykom 50 samochodów za kwotę blisko 7,5 mln euro.

straż
Samochody dla duńskiej straży pożarnej · fot. WISS


Dania to kolejny europejski kraj, który wybrał pojazdy bielskiego producenta. W ramach umowy, firma WISS - Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych zaopatrzy strażaków w dwa typy pojazdów ratowniczo-gaśniczych, spełniających wysokie wymagania duńskiej straży. Samochody zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt taki jak: system piany sprężonej CAFS, system układy wysokiego ciśnienia COBRA oraz pozostałe narzędzie w skład, których wchodzi między innymi hydrauliczny generator prądotwórczy z możliwością wytwarzania 230 oraz 400 W, a także wysokiej jakości masz oświetleniowy.

Samochody te wyposażone są w zawieszenie pneumatyczne, zapewniające odpowiednią trakcyjność jazdy w każdych warunkach. Dla komfortu jazdy, w kabinie, zainstalowano również dodatkowy system ogrzewania i chłodzenia.

wiss
W latach 2013-2016 bielski producent dostarczył Duńczykom 50 samochodów za kwotę blisko 7,5 mln euro · fot. WISS


- Od 2013 roku dostarczyliśmy naszym zachodnim partnerom 50 pojazdów specjalnych za łączną kwotę 7 449 000 euro - mówi Mariusz Rosa, prezes WISS. - Podczas finalnej inspekcji, nasi kontrahenci zostaną przeszkoleni z obsługi pojazdów, najpierw w Polsce, a później przez naszych dystrybutorów w Danii - wyjaśnia.

Dania to nie jedyny europejski kraj, który wybrał maszyny bielskiego producenta. Firma WISS dostarcza swoje pojazdy m.in. do Islandii, Belgii, Estonii, Bułgarii, Rumunii, Czech, Niemiec i na Słowację. W sumie przedsiębiorstwo zdobyło kontrakty na kwotę ponad 127 mln euro. Za co w kwietniu zostało wyróżnione tytułem Orły Eksportu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.