bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 4556

Strażnicy miejscy zrobią zakupy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "prima aprilis" podaj

Prima aprilis:

Osoby starsze oraz samotne mogą prosić straż miejską o pomoc w robieniu zakupów. To inicjatywa nowego komendanta, który chce ocieplić wizerunek formacji.

straż miejska
Strażnicy podczas dostarczania zakupów · fot. bielsko.info


Po dymisji Mirosława Tronkowskiego obowiązki komendanta straży miejskiej w Bielsku-Białej powierzono Grzegorzowi Gładyszowi. Emerytowany policjant postanowił ocieplić wizerunek jednostki, nad którą niespełna 2 lata temu wisiało widmo rozwiązania. Więcej o inicjatywie referendalnej w artykule "Rada ustaliła, nie będzie referendum".

Jedną z pierwszych decyzji, które podjął komendant, było wprowadzenie do obowiązków strażników miejskich nowych zadań. Od połowy marca 2016 roku osoby starsze oraz samotne mogą prosić straż miejską o pomoc w robieniu zakupów. Aby skorzystać z usługi oferowanej przez strażników wystarczy zadzwonić na numer straży miejskiej i telefonicznie przekazać listę zakupów. Rozmowy są nagrywane, by nie było problemów z odzyskaniem kwoty.

- Zainteresowanie naszymi usługami jest bardzo duże. Właśnie udajemy się z zakupami do mieszkania schorowanej bielszczanki, która dziś rano telefonicznie przekazała dyżurnemu listę zakupów - mówi strażnik miejski, którego spotkaliśmy na ulicy 11 Listopada.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

prima aprilis

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "prima aprilis" podaj