Wiadomości

  • 20 marca 2016
  • wyświetleń: 2445

Arka rozda 100 budek lęgowych

Fundacja Ekologiczna "Arka" w ramach akcji "Kup Deskę" zakupiła 100 budek lęgowych dla wróbli, które teraz chce przekazać placówką oświatowym w całym kraju. Uczniowie na lekcji sami będą zbijać takie budki, a towarzyszyć temu będzie edukacja dotycząca sytuacji ptaków w naszych miastach.

budka lęgowa
Budka lęgowa w arkowym ogrodzie · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Szacuje się, iż w naszym kraju mieszka od 5 do 7 mln par wróbli. Ale ta liczba cały czas maleje. Przez ostatnich 30 lat zmalała prawie o 50 prcent. Dlatego należy im pomagać i prowadzić edukację ekologiczna w tym zakresie. Fundacja Ekologiczna Arka w ramach akcji KUP DESKĘ zachęca wszystkich do zakupu wirtualnych desek, z których Arka wspólnie z dziećmi i młodzieżą zbuduje budki dla ptaków i będzie prowadzić edukację ekologiczną.

- Podczas akcji zachęcamy miłośników zwierząt i ekologii do wpłat niewielkich kwot poprzez system http://www.kupdeske.pl - mówi Wojciech Owczarz. Prezes Fundacji Ekologicznej "Arka" przyjmuje również zgłoszenia placówek oświatowych, które chcą włączyć się w akcję składania budek lęgowych. Zgłoszenia należy wysyłać na adres w.owczarz@fundacjaarka.pl.

- Akcja "Kup Deskę" to nasz pomysł, który jesienią wam się bardzo spodobał. To akcja bardzo konkretnej pomocy dla zwierząt i nieszablonowej edukacji ekologicznej. Tematyką akcji jest edukacja dotycząca środowiska i zwierząt, z którymi mamy do czynienia w miastach i na ich obrzeżach - dodaje Wojciech Owczarz.

kup deskę

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.