bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2016
  • 19 marca 2016
  • wyświetleń: 2550

Zgaśnie oświetlenie na Ratuszu

Za nami:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Teatr Polski wezmą udział w międzynarodowej akcji "Godzina dla Ziemi WWF". W tym roku akcja odbędzie się 19 marca. Tego dnia, od godz. 20.30 do godz. 21.30, zostanie symbolicznie wyłączone oświetlenie architektoniczne Ratusza oraz budynku teatru.

"Godzina dla Ziemi WWF" to akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi w ponad 170 krajach. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to wydarzenie znaleźli się mieszkańcy ponad 7000 miast, a 10 400 zabytków i pomników wyłączyło światła. W samej Polsce w akcji wzięło udział blisko 70 miast.

Akcja kojarzona była głównie z tym, że na tę jedną godzinę ludzie gasili światła w swoich domach, a także gaszone było oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Od zeszłego roku, akcja zmieniła nieco swój charakter i jej celem stało się rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych. W zeszłym roku była to krytycznie zagrożona bałtycka populacja morświna. Fundacja WWF zbierała podpisy pod petycją mającą na celu zachęcenie władz do wdrożenia programu ochrony bałtyckiej populacji morświna. Udało się zebrać ponad 100 tys. głosów, które zostały przekazane Ministrowi Ochrony Środowiska, program ochrony tego niezwykłego gatunku został zatwierdzony do realizacji, a morświn zyskał szansę na ocalenie.

Tegoroczna edycja "Godziny dla Ziemi WWF", odbędzie się pod hasłem "Godzina dla wilka. Bądź głosem, którzy go nie mają". Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problemy z jakimi boryka się w Polsce populacja wilka. Dziś, w naszym kraju żyje, jedynie około 1000 osobników tego gatunku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.