bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2016
  • 9 marca 2016
  • wyświetleń: 3075

Inauguracja II edycji rowerowej akcji

Fundacja ekologiczna "Arka" zaprasza 10 marca o godz. 12.00 na pl. Bolka i Lolka, gdzie wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Bielsku-Białej zostanie zainaugurowana ogólnopolska akcja "Rower Pomaga".

- Podczas inauguracji przygotujemy widowiskowy happening, podczas którego wspólnie z uczniami ułożymy z 50 rowerowych kół, które mamy z recyklingu, ogromne rowerowe serce. Każde rowerowe koło symbolizuje rower, który w tym roku chcemy przekazać dzięki Wam dzieciom. Po happeningu odbędą się warsztaty ekologiczne - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej "Arka".

Tradycyjnie w akcji łączymy ekolodzy z "Arki" łączą tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiają wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPomaga.pl, gdzie w specjalnym kalkulatorze można obliczyć ile ograniczamy emisji CO2, gdy tę samą odległość pokonujemy rowerem a nie samochodem.

- Za każde 5000 wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom przekazujemy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower - dodaje Wojciech Owczarz.

Arka szuka wolontariuszy i partnerów akcji, a także kolejnych sponsorów na rowery dla dzieci. Tytułowy "Rower Pomaga" łączy w sobie wiele elementów. To ochrona środowiska, dbanie o własne zdrowie i ważny cel społeczny.

- Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 120 tysięcy kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 24 wymarzone rowery - kończy prezes "Arki".

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.