bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2016
  • 9 marca 2016
  • wyświetleń: 10758

Bulwary zmieniają swoje oblicze - foto

Wzdłuż potoku Straconka trwa przebudowa i rozbudowa "Bulwarów Straceńskich". Przewiduje się, że roboty zostaną zakończone we wrześniu bieżącego roku.

Rozbdowa "Bulwarów Straceńskich" · fot. UM Bielsko-Biała


Zakres prac obejmuje wykonanie wielu obiektów, w tym: ścieżki pieszej i rowerowej, boisk o nawierzchni poliuretanowej, placów zabaw dla dzieci młodszych i starszych, skate parku, siłowni terenowych, wiat grillowych, budynku sanitariatów publicznych i toalet prefabrykowanych, placyków z ławkami parkowymi wzdłuż ścieżki pieszej, zdrojów ulicznych, oświetlenia terenu.

Budowę rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku od wykonania obiektów powyżej stacji paliw przy ulicy Żywieckiej. Obecnie trwają prace związane z budową odcinka ścieżki pieszej i rowerowej, boiska, wiaty do grillowania, budynku sanitariatów publicznych. Prace będą kontynuowane sukcesywnie w kierunku ulicy Jeździeckiej. Przewiduje się, że roboty zostaną zakończone we wrześniu bieżącego roku.

Przebudowa i rozbudowa "Bulwarów Straceńskich" - przybliżone wizualizacje · fot. UM Bielsko-Biała


Wielu mieszkańców pobliskiego osiedla krytykuje sposób prowadzenia robót. - Inwestorzy nie zadbali o bielszczan mieszkających w pobliżu Bulwarów Straceńskich, którzy codziennie muszą pokonywać drogę na ulicę Kukułek po kostki w błocie lub wodzie - żali się pani Agnieszka, która wysłała nam także zdjęcie bagnistego dojścia do domu.

- Przepraszamy mieszkańców za wszelkie utrudnienia, które występują w związku z realizacją zadania - czytamy lakoniczny komunikat na stronie Urzędu Miejskiego.

Inwestycje
Przejście na ulicę Kukułek · fot. czytelniczka

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.