Wiadomości

  • 27 czerwca 2024
  • 29 czerwca 2024
  • wyświetleń: 4124

Wygląda, na niezagospodarowany, tymczasem spełnia ważną funkcję

Sprawia wrażenie niewykorzystanego, i wielu bielszczan widziało by w nim miejsce na zorganizowanie np. świetlicy przy Bulwarach Młodości. Tymczasem, wbrew pozorom, tzw. „domek jednorodzinny” wcale pustką nie zieje.

Wygląda, na niezagospodarowany, tymczasem spełnia ważną funkcję
Wygląda, na niezagospodarowany, tymczasem spełnia ważną funkcję · fot. Zac


W sprawie przeprowadzenia analizy dotyczącej przydatności i funkcjonalności „domku jednorodzinnego" położonego na terenie Bulwarów Młodości w Leszczynach w bielskim Ratuszu interweniował radny Maksymilian Pryga.

- Od dłuższego czasu zastanawiam się nad przydatnością oraz funkcjonalnością „domku jednorodzinnego" położonego na początku Bulwarów Młodości w dzielnicy Leszczyny. Mam świadomość, że szeroko rozumiana modernizacja popularnych Bulwarów miała miejsce wiele lat temu. Mam również świadomość, że znakomita większość przyrządów i miejsc infrastruktury sportowej oraz rekreacyjnej jaka położona jest na terenie Bulwarów Młodości sprawdza się znakomicie i jest bardzo pozytywnie odbierana przez wszystkich mieszkańców naszego miasta. Jednak analizując wiele zgłoszeń, które zostały również sformalizowane na ostatnim walnym zebraniu sprawozdawczym miejscowej Rady Osiedla Leszczyny chciałbym zwrócić uwagę na funkcjonalność tzw. „domku jednorodzinnego", w którym do niedawna mieściła się duża toaleta miejska - opisuje radny.

Jak opisuje, do owego domku prowadzi elegancki chodnik, a w niedalekiej odległości znajduje się parking.

- Wiele osób zastanawia się nad jego przydatnością. Dla wielu pozostaje on również niewykorzystany, a jego potencjał, stan techniczny i świetna lokalizacja dają podstawy aby przeznaczyć go do dużo bardziej ambitnych i prospołecznych celów, które mogłyby służyć wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Być może można tu stworzyć mini świetlicę, czy mini centrum społeczno — integracyjne dedykowane dla mieszkańców Leszczyn oraz sąsiednich dzielnic? Być może można tu zagospodarować nowe miejsce dla Rady Osiedla Leszczyny? Być może można tu zrobić mini wypożyczalnię sprzętu sportowego, z którego mogliby korzystać użytkownicy Bulwarów? - sugeruje przedstawiciel mieszkańców.

Dlatego radny Pryga poprosił o przeprowadzenie analizy przydatności oraz funkcjonalności przedmiotowego domku celem zagospodarowania pod różnego rodzaju funkcje społeczne.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Wygląda, na niezagospodarowany, tymczasem spełnia ważną funkcję
Wygląda, na niezagospodarowany, tymczasem spełnia ważną funkcję · fot. ZacTymczasem, jak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, we wspominanym
budynku cała powierzchnia jest zagospodarowana.

- Funkcjonuje tam toaleta publiczna, w której znajdują się toalety: męskie, damskie, dla osób niepełnosprawnych, pokój dla rodzica z dzieckiem oraz serwerownia straży miejskiej - podkreślił Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz, Zac / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.