bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 lutego 2016
  • 15 lutego 2016
  • wyświetleń: 3664

Lawina mandatów dla pieszych

W piątek na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania "NURD". Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Mundurowi nałożyli ponad 110 mandatów.

Reklama

mandat
Mundurowi nałożyli ponad 110 mandatów · fot. KMP Bielsko-Biała


W działaniach brało udział 30 policjantów. W trakcie akcji stróże prawa odnotowali blisko 60 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, 3 wśród rowerzystów oraz 75 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Podczas trwania działań policjanci łącznie nałożyli 111 mandatów karnych, skierowali 8 wniosków do sądu oraz pouczyli 19 osób. Największą ilość wykroczeń popełnili piesi, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym oraz nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego pokonywania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.