Wiadomości

  • 22 stycznia 2016
  • wyświetleń: 5348

120 tys. złotych dotacji na rozruch

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej subregionu południowego ogłasza nabór na stworzenie przedsiębiorstwa społecznego (spółdzielni socjalnej) w dniach 25 stycznia - 5 lutego 2016 roku.

Masz konkretny pomysł na działalność i znasz ludzi, z którymi chciałbyś go zrealizować? Potrzebujesz wsparcia, by wprowadzić go w życie? Jeśli jesteś osobą bezrobotną lub niepełnosprawną mającą trudności w znalezieniu pracy - masz szansę na dotację do 120 000 zł na utworzenie Spółdzielni Socjalnej, oraz dotację do 5000 zł/miesiąc na bieżące koszty związane z prowadzoną działalnością.

O utworzenie przedsiębiorstwa społecznego mogą ubiegać się:
  • osoby fizyczne planujące utworzenie spółdzielni socjalnej osób fizycznych,
  • osoby prawne planujące utworzenie spółdzielni socjalnej osób prawnych.


Dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie http://owes.bcp.org.pl w zakładce Dokumenty -->Wsparcie powstawania i funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy biura projektu, mieszczącego się w siedzibie Stowarzyszenia Bielskie Centrum Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej, przy ul. Cieszyńskiej 367, lub pod numerem tel. 33 496 02 44.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.