bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2011
  • 19 października 2011
  • wyświetleń: 7356

Zbiórka dla Przystani Ocalenie

Za nami:

W dniach od 10 do 21 października Vege Inicjatywa organizuje zbiórkę darów rzeczowych na Przystań Ocalenie, której podsumowanie odbędzie się 21 października o godzinie 18.00 w Galerii na Wzgórzu w Bielsku-Białej, połączone z projekcją filmu "Królestwo spokoju", prezentacją zdjęć z Przystani oraz wegańskim poczęstunkiem!

cielak, przystań ocalenie
Cielak z Przystani Ocalenie


Serdecznie zapraszamy na drugą odsłonę "Zwierzęcego października", 21 października o godz. 18.00 do Galerii na Wzgórzu w Bielsku-Białej! Pod hasłem "Dzień Zwierząt Hodowlanych" organizujemy tam podsumowanie dwutygodniowej zbiórki darów rzeczowych na Przystań Ocalenie, połączone z projekcją filmu "Królestwo spokoju" i prezentację zdjęć podopiecznych Przystani.

Do zbiórki, która trwa od 10 października, dołączyć się może każdy, kto chce pomóc, nawet z najmniejszą ilością darów! Zbieramy środki czystości, wiadra, warzywa (marchewki, buraki, ziemniaki, jabłka), suchy chleb, karmy dla psów i kotów, koce i poduszki. Jednym słowem wszystko, co przydać się może w tradycyjnym gospodarstwie! Bo Przystań Ocalenie to właśnie taka ostoja dla wielu poszkodowanych przez los zwierzaków: koni wiezionych na rzeź, zasłużonych krów czy kóz, kalekich psiaków czy kociaków, nawet kur, gęsi, kaczek i świń! To miejsce magiczne, któremu należy się wszelka możliwa pomoc! Kto nie jest w stanie pomóc podarowując rzeczy, może wpłacić darowizny na konto Przystani!

Zebrane rzeczy prosimy dostarczać od 9.00 do 15.00 do biura zaprzyjaźnionej z nami Fundacji Ekologicznej ARKA, mieszczącej się w Bielsku-Białej na ul. Piastowskiej 4 (wejście od strony ul. Piastowskiej, blisko skrzyżowania z ul. Warszawską). Ci z Was, którzy nie zdążą z darami, mogą je również przywieźć do Galerii na Wzgórzu, w dniu podsumowania zbiórki, 21 października o 18.00!

Jednocześnie zapraszamy na projekcję naszego ulubionego filmu, "Królestwo spokoju", 21 października o 18.00 do Galerii na Wzgórzu! Ten poruszający film przedstawia w możliwie łagodny sposób realia przemysłu hodowlanego (mięsnego i mleczarskiego) i pokazuje "Farm Sanctuary", ostoję dla okrutnie traktowanych zwierząt, którym udało się pomóc. Idea filmu nawiązuje bezpośrednio do działań Przystani Ocalenie, która dzięki wysiłkowi wspaniałych osób ocala kolejne zwierzęta. Będzie można się o tym przekonać oglądając serię zdjęć z Przystani, podczas prezentacji, która odbędzie się po obejrzeniu filmu, jak również porozmawiać i skosztować wegańskich poczęstunków, stworzonych z produktów nie mających związku z przemysłem hodowlanym.

22 października zebrane dary zostaną przekazane Przystani Ocalenie, szczegóły podamy na spotkaniu! Więcej o Przystani: www.przystanocalenie.pl.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.