Wiadomości
- 15 stycznia 2016
- wyświetleń: 4489
Klamra znów powiadomiła służby
Fundacja Klamra przeciwdziałająca mowie nienawiści po raz kolejny złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Znów poszło o napisy, które nieznani sprawcy umieścili pod wiaduktem na ulicy Karpackiej.
- Nieznani nam sprawcy po raz kolejny umieścili swastyki, krzyże celtyckie i napisy propagujące nienawiści wobec uchodźców oraz personalnie przeciwko prezesowi Fundacji Klamra i samej fundacji. Wykonano je po zatrzymaniu przez policję faszysty z Radykalnego Południa, czyli lokalnego oddziału autonomicznych nacjonalistów, które nastąpiło po zawiadomieniu złożonym przez Fundację Klamra - tłumaczy Dariusz Paczkowski, prezes Klamry.
To kolejne zawiadomienie, które w ostatnim czasie Fundacja Klamra złożyła do prokuratury. Pod koniec ubiegłego roku prezes Dariusz Paczkowski po raz pierwszy poinformował organy ścigania o napisach pod wiaduktem. Klamra złożyła również zawiadomienie ws. nielegalnych symboli na kontrmanifestacji nacjonalistów podczas pikiety Komitetu Obrony Demokracji w Bielsku-Białej.
ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] Zielona stolica kultury. Splecione trawy i metrowe krzaki
[WIDEO, FOTO] Pożar budynku mieszkalnego w Zabrzegu. Było słychać wybuch
Gorący temat[FOTO] Nieletnia za kierownicą i pięciu pasażerów. To nie mogło się skończyć dobrze
[FOTO] Leśnicy przecierali oczy ze zdumienia. W lesie znaleźli dziesiątki opon
Ponad 3 promile, zakaz prowadzenia i jazda w najlepsze. Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie
[FOTO] Strażacy z Bielska-Białej wicemistrzami województwa śląskiego w piłce nożnej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.






.jpg)





