
Wiadomości
- 18 grudnia 2015
- wyświetleń: 5903
Ratują życie chorych w ciężkim stanie
Oddział Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS) w Bielsku-Białej dołączył do grona oddziałów szpitalnych pierwszego wyboru z zakresu leczenia hipotermii głębokiej u dorosłych, dla potrzeb realizacji zadań zespołów ratownictwa medycznego w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM).

Oddział PAKS w Bielsku-Białej prowadzi całodobowy dyżur dla chorych ze schorzeniami układu krążenia. Placówka posiada pracownię hemodynamiki, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz dwie sale operacyjne, w tym tzw. salę hybrydową, umożliwiającą interdyscyplinarnemu zespołowi kardiochirurgiczno-kardiologicznemu przeprowadzanie innowacyjnych operacji implantacji zastawek aortalnych (TAVI, PAVTI), naprawy zastawek mitralnych, endowizyjnych operacji naczyń wieńcowych i hybrydowych operacji tętniaków aorty oraz wad strukturalnych serca. Opieka pooperacyjna jest prowadzona na oddziale intensywnego nadzoru, który wyposażony jest w 10 nowocześnie wyposażonych stanowisk. Ośrodek dysponuje także zespołem poradni i salą rehabilitacyjną.
- Rocznie przeprowadzamy u pacjentów ponad tysiąc niezwykle skomplikowanych operacji kardiochirurgicznych ratujących życie, w większości w krążeniu pozaustrojowym. Osiągamy przy tym doskonałe wyniki leczenia, które potwierdzają dane z Krajowego Rejestru Operacji Kardiochirurgicznych (KROK). Mamy nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale również odpowiednie przygotowanie techniczne i organizacyjne do ratowania chorych w najcięższym stanie. Jesteśmy dumni, że możemy wspomóc Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej oraz cały system ratownictwa medycznego w Polsce, poprzez niesienie pomocy chorym w głębokiej hipotermii - mówi prof. Andrzej Bochenek, kardiochirurg, współzałożyciel Grupy American Heart of Poland.
- Ścisła współpraca z Profesorem Dariuszem Maciejewskim, ordynatorem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej oraz pogotowiem ratunkowym, które jeszcze w trakcie transportu chorego przekazuje nam pełną informację medyczną o stanie pacjenta za pomocą specjalnego systemu informatycznego, pozwala nam wspólnie wybrać najlepszą dla danego chorego metodę terapeutyczną i odpowiednio przygotować się na jego przyjęcie na oddział. To z kolei przekłada się na większą skuteczność leczenia - dodaje dr hab. n.med. Marek Cisowski, ordynator Oddziału Kardiochurgii PAKS w Bielsku-Białej.
Oddział PAKS w Bielsku Białej powstał w 2012 roku. Stanowi część Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy American Heart of Poland. Ośrodek zajmuje się nie tylko ratowaniem zdrowia i życia chorych ze schorzeniami układu krążenia, ale także opracowywaniem nowoczesnych metod leczenia oraz szkoleniem specjalistów z zakresu kardiologii i kardiochirurgii. Placówka posiada certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia, będący formalnym potwierdzeniem najwyższej jakości oferowanych przez nią usług medycznych.
ZOBACZ TAKŻE

Europejski Tydzień Szczepień: kluczowa inicjatywa WHO w walce z chorobami zakaźnymi

Konsultacje społeczne Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego do 2030 roku

Coraz więcej interwencji bielskich strażaków

Bielsko-Biała szuka dyrektora Beskidzkiego Centrum Onkologii - ruszył konkurs

„Agatki” tylko przy dwóch bielskich "zebrach"

3 miliony złotych dla organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnościami
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.