Wiadomości

  • 24 listopada 2015
  • 28 listopada 2015
  • wyświetleń: 5847

Dron dla strażników miejskich?

Radny Maurycy Rodak złożył do prezydenta miasta wniosek o zakup bezzałogowego statku powietrznego na potrzeby Straży Miejskiej. Dron miałby być wyposażony w aparaturę do badania zanieczyszczeń powietrza.

dron
Straż miejska z dronem? · fot. bielsko.info


- Bielsko-Biała należy do ścisłej czołówki najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Ten niechlubny prymat jest po części wynikiem niestosowania się części mieszkańców do obowiązujących przepisów z zakresu ochrony środowiska i palenia niedozwolonych materiałów w piecach. Ten rodzaj wykroczenia jest niestety trudny do wykrycia, gdyż straż miejska nie ma odpowiednich środków i możliwości aby, kontrolować domowe paleniska - mówił radny Maurcycy Rodak.

Problem ten w ocenie radnego mógłby rozwiązać dron ze specjalistyczną aparaturą do badania zanieczyszczeń powietrza. - Maszyna mogłaby podlecieć nad komin i dokonać analizy składu dymu. Na tej podstawie można by stwierdzić, czy w danym gospodarstwie są spalane materiały zakazane - argumentował radny Maurycy Rodak.

Prezydent Jacek Krywult stwierdził, że kwestia zakupu drona to jest jakiś pomysł na rozwiązanie problemu. - Na pewno rozważymy ten pomysł - zaznaczył prezydent.

Prima Aprilis1 kwietnia 2014 roku pokusiliśmy się o primaaprilisowy żart, w którym informowaliśmy o dwóch nowoczesnych dronach, które rzekomo trafiły do straży miejskiej w Bielsku-Białej - "Drony straży latają nad miastem". Czyżby nasz żart się sprawdził? :-)

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.