Wiadomości

  • 16 listopada 2015
  • 18 listopada 2015
  • wyświetleń: 10942

Wizja lokalna w Lipniku - zdjęcia

Członkowie Komisji Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej oraz wiceprezydent Przemysław Kamiński uczestniczyli w wizji lokalnej w Lipniku, gdzie zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego mogą być realizowane przedsięwzięcia znacząco oddziałujące na środowisko.

Wizja lokalna radnych w Lipniku - 16.11.2015 · fot. bielsko.info


Przewodnikiem radnych oraz wiceprezydenta był Ryszard Szczotka ze stowarzyszenia Atmosfera w Lipniku. Reprezentant mieszkańców tłumaczył, że miasto zapomniało o zrównoważonym rozwoju dzielnicy Lipnik. - Jesteśmy głęboko przekonani, że wprowadzenie tutaj przemysłu i pozostawienie w planie zagospodarowania zapisu o możliwości lokalizacji przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko jest złym rozwiązaniem, które będzie rodzić sytuacje konfliktowe - mówił Ryszard Szczotka.

Podczas wizji lokalnej obecny był także Bartosz Hołowka, który planował na terenie tzw. "strefy przemysłowej" prowadzić kruszarnię betonu. Okazuje się, że inwestor nie odwołał się od odmownej decyzji określania środowiskowych uwarunkowań. Przedsiębiorca ma już inną koncepcję na biznes w tym miejscu.

Wizja lokalna radnych w Lipniku - 16.11.2015
Wizja lokalna radnych w Lipniku - 16.11.2015 · fot. bielsko.info


- Niczego się nie boje i niczego nie ukrywam. Chcę wybudować halę do 1000 metrów i prowadzić usługi, którymi się zajmuję - mówił Bartosz Hołowka. Przedsiębiorca prowadzi firmę świadczącą usługi budowlane. Według nowej koncepcji w Lipniku ma wybudować bazę dla swojego sprzętu. - Niecodziennie wydaję 1,5 mln złotych, żeby teraz się wycofywać - dodawał Bartosz Hołowka.

Nikt nie oczekiwał, że wizja lokalna przyniesie konkretne rozwiązania. Teraz nad sprawą feralnego planu zagospodarowania pochylą się radni oraz Biuro Rozwoju Miasta, które sporządza dokument MPZP. Do sprawy będziemy wracać.

Wizja lokalna radnych w Lipniku - 16.11.2015
Wizja lokalna radnych w Lipniku - 16.11.2015 · fot. bielsko.info

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.