Reklama

Sport

  • 8 września 2023
  • wyświetleń: 360

Ekstraliga Kobiet już w sobotę w Cygańskim Lesie! Ciekawy pojedynek przy pięknej słonecznej pogodzie

Jutro (sobota 9 września) na stadionie BTS Rekord przy ulicy Startowej nasze bielskie Rekordzistki rozegrają już trzeci pojedynek w Orlen Ekstralidze Kobiet. Mecz rozpocznie się o godzinie 11.00. Tym razem przeciwniczkami bielszczanek będzie drużyna AZS UJ Kraków, co zapowiada ciekawy pojedynek przy pięknej słonecznej pogodzie!

Beskidzkie Towarzystwo Sportowe Rekord
Ekstraliga Kobiet już w sobotę w Cygańskim Lesie! Ciekawy pojedynek przy pięknej słonecznej pogodzie · fot. Archiwum DB


Poprzednie dwa ekstraligowe spotkania futbolistek Rekordu i AZS UJ zakończyły się niepowodzeniem Rekordzistek. Od wspomnianej potyczki minęło raptem półtora roku, ale w sobotnie przedpołudnie spotkają się przy Startowej 13 dwa mocno odmienione zespoły. Po bielskiej stronie jedną z nielicznych uczestniczek dwumeczu z sezonu 2021/22 jest widoczna na powyższym zdjęciu, na pierwszym planie Maja Szafran.

Czekamy zatem na pierwszego gola bielszczanek w starciu z „akademiczkami”, czekamy na pierwsze punkty. Oba zespoły potrzebują ich bardzo. Trzy „oczka” na koncie bielszczanek są efektem wygranej 1:0 z konińskim Medykiem na otwarcie sezonu. Krakowianki po pierwszy punkt w rozgrywkach sięgnęły przed niespełna tygodniem w Tczewie, po remisie 1:1. Na tym etapie sezon punktowe różnice są znikome, toteż i zajmowane miejsca nie mają (jeszcze) większego znaczenia, odnotujmy jednak, że „rekordzistki” aktualnie plasują się 8. pozycji, AZS UJ zamyka ekstraligową tabelę.Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.