Reklama

Sport

  • 9 listopada 2022
  • wyświetleń: 697

Bielszczanin jednym z najlepszych akrobatów na świecie

Bielszczanin wicemistrzem świata w akrobatyce powietrznej. Mowa o Igorze Gajewskim, który zdobył srebrny medal podczas odbywających się pod koniec października w Lozannie w Szwajcarii Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Powietrznej aprobowanych przez International Pole Sport Federation.

Bielszczanin jednym z najlepszych akrobatów na świecie
Bielszczanin jednym z najlepszych akrobatów na świecie · fot. Archiwum Igora Gajewskiego


W zawodach wzięło udział prawie 400 najlepszych zawodników z całego świata. Nie zabrakło również uzdolnionych, młodych bielszczan. W mistrzostwach wystartowali Kamila Miszta i Igor Gajewski, którzy zaprezentowali swoje zdolności, reprezentując nasz kraj. Młodzi sportowcy do swoich startów przygotowali się bardzo długo i sumiennie tak, aby wypaść jak najlepiej. Dzięki temu Igor Gajewski zdobył srebrny medal, zostając tym samym wicemistrzem świata w Aerial Hoop - czyli akrobatyce na kole zawieszonym pod sufitem.

Kamila Miszta na tegorocznych mistrzostwach Polski zajęła pierwsze miejsce, tym samym ustanowiła rekord Polski oraz uzyskała awans na Mistrzostwa Świata IPSF w Aerial Hoop Sport. Sama kwalifikacja na tak prestiżowe zawody to ogromny sukces. Finalnie w Szwajcarii udało się jej wywalczyć 5. miejsce, a miała w swojej kategorii 21 najlepszych akrobatek z całego świata. Różnica punktowa do stanięcia na podium była naprawdę minimalna.

- Trochę frustracja, że było tak blisko, ale z drugiej strony, jak sobie pomyślę, że pokonałam punktowo tak wiele dobrych zawodniczek, to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że stać mnie na wiele więcej - mówi młoda zawodniczka. - Nauka tego sportu nigdy się nie kończy, dlatego w przyszłym roku postaram się poprawić swój wynik - dodaje.

Bielscy akrobaci zapewniają, że to nie ostatnie ich sportowe sukcesy.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.