bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 13 lipca 2021
  • wyświetleń: 1946

[FOTO] Na Bulwarach Straceńskich odbyło się Olimpijskie Święto Sportu

10 lipca na Bulwarach Straceńskich odbyło się Olimpijskie Święto Sportu, nad którym patronat objął prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Okazją do zorganizowania tej imprezy były zbliżające się Igrzyska XXXII Olimpiady w Tokio.

Reklama

Na Bulwarach Straceńskich odbyło się Olimpijskie Święto Sportu - 10.07.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


Olimpijskie Święto Sportu zorganizowała Beskidzka Rada Olimpijska, której prezes Tadeusz Pilarz podkreślał, że zbliżające igrzyska w Tokio są wspaniałą okazją do tego, by młodzi ludzie mogli osobiście spotkać się i porozmawiać z naszymi beskidzkimi olimpijczykami. A tych nie zabrało na Bulwarach Straceńskich, bo poza brązową medalistką Natalią Kot-Walą i złotym medalistą Marianem Kasprzykiem pojawiło się również kilkunastu innych wspaniałych i zasłużonych sportowców z przeszłością olimpijską.

Wręczono pierwsze Kółka Olimpijskie 25 młodym członkom bielskich klubów, którzy w ostatnim czasie mogli pochwalić się wyjątkowymi osiągnięciami sportowymi. Młodzież odwdzięczyła się pokazami swoich umiejętności.

- Chciałbym szczególnie przywitać naszych olimpijczyków i podziękować w imieniu wszystkich bielszczan, że państwa... mamy - powiedział prezydent Jarosław Klimaszewski na rozpoczęciu imprezy. - Podziękować też za to, że możemy rozpamiętywać wasze sukcesy i że możemy być dumni, że tak wybitni sportowcy pochodzą z naszego regionu. Mamy nadzieję, że to wspaniałe grono olimpijskie jeszcze w tym roku się powiększy i to nie tylko o uczestników igrzysk, ale i medalistów - dodał.

Mistrz olimpijski z Tokio Marian Kasprzyk symbolicznie zapalił znicz, a brązowa medalistka igrzysk z Melbourne Natalia Kota-Wala przeczytała Apel olimpijski. Uroczystość uświetniły występy młodych wokalistek z Domu Kultury w Komorowicach oraz Kapeli Góralskiej Beskid z DK Włókniarzy.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.