bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Sport

  • 27 marca 2021
  • wyświetleń: 808

Trudny czas przed Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górale faworytem bukmacherów do spadku

Materiał partnera:

Trudne tygodnie czekają Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zespół jest czerwoną latarnią PKO BP Ekstraklasy i w końcówce sezonu musi zrobić wszystko by obronić się przed spadkiem z najwyższej klasy rozgrywkowej. Górale nie są ostatnio w najlepszej dyspozycji z czego zdaje sobie sprawę trener Robert Kasperczyk. Czy Podbeskidzie stać na utrzymanie?

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki - 12.08.2016
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki - 12.08.2016 · fot. bielsko.info


Bukmacherzy nie wierzą w utrzymaniePodbeskidzie Bielsko-Biała jest głównym kandydatem bukmacherów do spadku z Ekstraklasy. Bukmacher STS (legalny bukmacher, posiadający zezwolenie na działalność w Polsce) w tym momencie wycenia takie zdarzenie po kursie 1.85. Druga zagrożona degradacją drużyna - Stal Mielec - to już wartość 3.50. Specjaliści zatrudnieni przez firmy bukmacherskie nie są zatem litościwi dla Górali. Trzecią zaangażowaną w grę o utrzymanie drużyną jest Cracovia, jednak spadek zespołu Michała Probierza jest mniej prawdopodobny zdaniem bukmacherów - 5.00. Taki kurs na zdarzenie oferuje STS.

Gdzie zatem Górale mają szukać swoich szans? Przede wszystkim w meczach u siebie. Tu Podbeskidzie Bielsko-Biała punktuje solidnie. Co ciekawe, gdyby pod uwagę brać wyłącznie mecze na własnym terenie to w Bielsku byłby duży spokój. Podbeskidzie w takiej klasyfikacji zajmuje 11. pozycję i jest lepsza od Stali Mielec i Cracovii, a także Wisły Kraków, Wisły Płock i Lecha Poznań. Z tym, że na wyjazdach póki co jest o wiele gorzej. Zaledwie 3 „oczka” w całym trwającym sezonie. W tej klasyfikacja Stal Mielec ma punktów 6 a kolejny najsłabszy Śląsk już 8.

Patrząc na bardzo słabą formę na obcym terenie - utrzymanie Podbeskidzia będzie trudnym zadaniem do zrealizowania.

Terminarz umiarkowanyDo rozegrania zostało jeszcze osiem spotkań. Z kim zagra Podbeskidzie Bielsko-Biała? W najbliższej kolejce zespół u siebie podejmie Wisłę Kraków. Ta ekipa ostatnio wskoczyła na wyższy poziom pod wodzą trenera Petera Hyballi. Bukmacherzy w roli faworyta widzą Wisłę Kraków, ale nie przekreślają zupełnie szans Podbeskidzia Bielsko-Biała. Według bukmachera STS Wisła jest nieznacznym faworytem, a kurs na jej zwycięstwo wynosi 2.46, podczas gdy kurs na zwycięstwo Podbeskidzia to 3.00. U siebie Górale powinni jednak się postawić i poszukać swoich okazji do zdobycia cennych punktów.

Na własnym boisku Podbeskidzie zagra jeszcze z będącą w lekkim dołku Pogonią Szczecin, Lechem Poznań i Wisłą Płock. Ten ostatni rywal wydaje się być najsłabszym ze wszystkich, którzy będą jeszcze mierzyli się z drużyną Roberta Kasperczyka.

Wyjazdy rysują się trudniej. Choć rywale także nie są nie do przejścia. Zagłębie Lubin (ostatnio dwie porażki z rzędu) czy będący w kryzysie Śląsk Wrocław mogą okazać się szczęśliwi dla zespołu z Bielska-Białej. Nieco trudniej zapowiadają się wyjazdy do Gliwic i Warszawy. Z drugiej strony Podbeskidzie Bielsko-Biała potrafiło już ograć Legię w tym sezonie.

Czas ciężkiej pracyPodbeskidzie Bielsko-Biała po przerwie na mecze reprezentacji chce wrócić w dobrej formie. Trener Kasperczyk zaordynował swoim zawodnikom po dwa treningi dziennie. Zespół w przerwie zdecydował się także na mecz kontrolny z MFK Karviną. Ten pojedynek zakończył się porażką 0-1 ale dał materiał do pracy dla całej drużyny.

Ekipa spod Klimczoka w tym meczu musiała radzić sobie bez Petera Wilsona, który wyjechał na zgrupowanie narodowej drużyny Liberii. Jednak do ligowej rywalizacji Podbeskidzie Bielsko-Biała powróci w pełnym składzie. Mobilizacji wśród Górali nie brakuje. Pytanie czy przełoży się to na lepsze wyniki i utrzymanie w Ekstraklasie.

Obstawianie zakładów u bukmacherów nieposiadających wydanego w Polsce zezwolenia jest zabronione i zagrożone wysoką karą. Firma bukmacherska STS posiada wymagane zezwolenia i jest to legalny bukmacher w Polsce. Graj odpowiedzialnie, hazard uzależnia! 18+.