bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 26 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2978

Andrzej Gołota w odwiedzinach u DAAS Berserkers Team

W minioną sobotę, 22 sierpnia klub DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała odwiedziła największa sława polskiego boksu - Andrzej Gołota. Wizyta legendarnego polskiego pięściarza miała charakter czysto rekreacyjny - można było z nim porozmawiać, zrobić zdjęcie, poprosić o autograf. Andrzej Gołota zapewnił, że atmosfera klubu spodobała mu się tak bardzo, że z pewnością nie są to jego ostatnie odwiedziny.

Andrzej Gołota w odwiedzinach u DAAS Berserkers Team
Andrzej Gołota w odwiedzinach u DAAS Berserkers Team · fot. DAAS Berserkers Team


- Była to bardzo miła niespodzianka dla naszego klubu. Chwila rozmowy z tak doświadczonym bokserem to zawsze ogromny zaszczyt. Andrzej Gołota to sława polskiego boksu, a przy tym bardzo skromny i przemiły człowiek. Na pewno jeszcze nieraz się spotkamy. Kto wie, co czas pokaże, może nawet zobaczymy Gołotę w Octagonie? - mówi Damian Herczyk, trener Berserkers Team Bielsko-Biała.

Andrzej Gołota to polski pięściarz, zawodowy mistrz Ameryki Północnej federacji IBF. Zdobywca brązowego medalu olimpijskiego z Seulu i mistrzostw Europy z Aten. Czterokrotny mistrz Polski w wadze ciężkiej. W swojej karierze zawodowej stoczył łącznie 51 walk, z czego 41 to walki wygrane, 9 przegranych i 1 remis.

Postać Andrzeja Gołoty u wielu zawodników budziła grozę. Świadomość tak mocnego przeciwnika przerastała nawet największe sławy boksu na świecie, dla innych zaś stanowiła pewnego rodzaju wyzwanie ukazujące poziom na jakim się znajdują.

Gołota stoczył walki między innymi z takimi zawodnikami jak: Mike Tyson, Riddick Bowe, Chris Byrd czy John Ruiz. Pod koniec kariery swoje ostatnie walki stoczył z Polakami - Tomaszem Adamkiem i Przemysławem Saletą, po czym udał się na zasłużoną emeryturę.

mp / bielsko.info, źródło: DAAS Berserkers Team

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.