bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 30 marca 2012
  • wyświetleń: 2496

Szkółka hokeja zakończyła sezon

39 godzin treningowych z udziałem ponad 100 dzieci i młodzieży odbyło się w ramach mini-szkółki hokejowej w Bielsku-Białej prowadzonej od stycznia do marca przez zawodników Cieszyńsko-Jastrzębskiego Towarzystwa Hokejowego "Czarne Pantery" - Marcina Słamy i ks. Mateusza Dudkiewicza. Przedsięwzięcie zainicjowała Fundacja „Drachma” wraz z Bielsko-Bialskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, przy wsparciu Ministerstwa Sportu.

Jak podkreśla 30-letni kapłan-hokeista, ks. Dudkiewicz, hokej uczy współpracy i zdrowej rywalizacji, dlatego trzymiesięczna zabawa z krążkiem miała rozbudzić pasję uprawiania sportów zimowych, upowszechnić zasad fair play oraz pomóc w ukształtowaniu cech charakteru: hartu ducha, dyscypliny, twórczej współpracy oraz zdrowej rywalizacji.

Prezes bielskiej Fundacji „Drachma”, ks. Mirosław Szewieczek poinformował, że w zajęciach na lodzie uczestniczyło średnio 40-45 osób. Było wśród nich 12 wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Bielsku-Białej oraz 8 podopiecznych Świetlicy Środowiskowej.

Podczas ferii hokejową szkółkę odwiedził Damian Kiełbasa, który w czasie treningu podzielił się ekstraligowym doświadczeniem nabytym w JKH GKS Jastrzębie. Hokeista wraz z zawodnikami CJTH "Czarne Pantery" - Mariuszem Wałęgą i Jackiem Holeksą - poprowadził wyczerpujący, półtoragodzinny trening doskonalący jazdę na łyżwach oraz prowadzenie krążka.

Na zakończenie sezonu, 28 marca, odbył się trening podsumowujący trzymiesięczne zmagania z krążkiem na lodzie. Gośćmi specjalnymi byli zawodnicy Unii Aksam Oświęcim, brązowi medaliści PLH: Marek Modrzejewski i Wojciech Wojtarowicz. Zawodnicy biało-niebieskich poprowadzili profesjonalną rozgrzewkę i ćwiczenia, doskonalące strzały do bramki. Dali też pokaz skutecznych rzutów karnych.

Pierwszy sezon mini szkółki hokejowej zakończyły „konkurs rzutów karnych” oraz pokazowa gra pomiędzy „Drachmą Bielsko-Biała” a „Biało-Niebieskimi”. W drużynie „czarnych” zagrali m.in. Marcin Słama, ks. Mateusz Dudkiewicz, ks. Mirosław Szewieczek oraz trzech najlepszych zawodników szkółki. Naprzeciwko nich stanęli: Marek Modrzejewski i Wojciech Wojtarowicz oraz Władysław, Marek i Jan Dudkiewicz z Dudek Team Oświęcim.

Ks. Mateusz Dudkiewicz stawiał swe pierwsze kroki na łyżwach na oświęcimskim lodowisku, gdzie się wychował; od 2007 roku związany z CJTH „Czarne Pantery” - drużyną, która zdobyła wicemistrzostwo Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Ligi w Czeskim Cieszynie 2010/11. Ksiądz od ubiegłego roku trenuje także z drużyną Vikings Oświęcim. Wikariusz parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej organizował mecze charytatywne w Jastrzębiu Zdroju i „turniej z bójką w tle” w Zebrzydowicach, który obfitował w spektakularne, ale sfingowane walki zawodników na lodzie.

Nauczycielem hokeja w mini-szkółce był także Marcin Słama - zawodnik czeskiej drużyny "HC Ocelari Trinec"; absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach; zawodnik CJTH „Czarne Pantery”.

aka / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.