Wiadomości

  • 7 marca 2024
  • wyświetleń: 1214

[FOTO] To były pierwsze takie zawody w historii. Wcześniej odbywały się tylko w halach

Tegoroczna, jedenasta edycja SnowFestu w Szczyrku była pierwszą, która została wpisana w międzynarodowy kalendarz FIS. Mimo anomalii pogodowych - gdy w pierwszy weekend marca temperatura dobijała do nawet 18 stopni - udało się przeprowadzić zawody Rail Event. Po raz pierwszy w historii odbyły się one na świeżym powietrzu.

Zawody Rail Event na SnowFest Festival Powered by Tauron - 2.03.2024 · fot. mat. pras.


Początkowo organizatorzy planowani zawody Big Air, ale plany pokrzyżowała właśnie pogoda. Śnieg stopniał prawie całkowicie, zarówno na stokach jak i skoczni Skalite w Szczyrku, na której odbywało się wydarzenie. Uniemożliwiło to wybudowanie tak dużej konstrukcji śnieżnej jaką jest skocznia Big Air, dlatego organizatorzy zdecydowali się zbudować - wykorzystując stalowe rusztowania, śnieg z wysokich partii górskich oraz armatki w technologii All Weather Snow - pokaźny tor do zawodów na railach.

Mimo zmiany konkurencji frekwencja dopisała, zarówno wśród zawodników jak i publiczności. Narciarze i snowboardziści chwalili tor i formułę, a dla licznej publiczności było to spektakularne i niezapomniane show.

Zawody zostały wpisane w kalendarz FIS jako Rail Event. Były one czwarte na świecie zawody w tej konkurencji oraz pierwsze na świeżym powietrzu, które były uznane przez FIS. Wcześniej FIS Rail Event odbywały się na halach śnieżnych w Dubaju, Landgraaf i Druskiennikach.

Szeroką relację z SnowFest Festival 2024 Powered by Tauron, który odbywał się 1 i 2 marca w Szczyrku, znajdziecie tutaj: SnowFest Festival 2024 w Szczyrku. Mega impreza dla fanów muzyki i sportów zimowych

kr / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.