bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 9 listopada 2011
  • 12 listopada 2011
  • wyświetleń: 1564

Maraton po Beskidach

Za nami:

Ponad 200 zawodników zgłosiło się do udziału w IV Maratonie Beskidy. Bieg wystartuje w najbliższą sobotę o godz. 10.00 sprzed Zajazdu Horolna w Radziechowach. Dwie godziny wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy III Rajdu Nordic Walking.

Reklama

Stadion, bieg, boisko


Na liście startowej Maratonu Beskidy, obok zawodników z Polski, znaleźli się przedstawiciele Litwy, Ukrainy, Czech i Słowacji. Najstarszym zawodnikiem na starcie będzie 82-letni Czesław Marciak z Bielawy, który niedawno ukończył XI Poznań Maraton. Wśród biegaczy jest też pięciu zawodników Greckiego Spartathlonu liczącego aż 246 km. W maratonie wystartuje też znany narciarz i biathlonista Marian Kaczanowski z Litwy, który przywiezie ze sobą młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rejonu Wileńskiego.

Malownicza trasa biegu zaczyna się w Radziechowach obok górki Horolna. Potem zawodnicy pobiegną do Przybędzy, ponownie przez Radziechowy i dalej w kierunku Ostrego i Zimnika. Kolejny etap maratonu to między innymi bieg na słynną Golgotę Beskidów. Po drodze biegaczom przygrywać będą orkiestry i kapele regionalne. Meta znajdować się będzie przy Zajeździe Horolna. Po zakończeniu biegu organizatorzy zapraszają na góralską watrę i ciepły posiłek.

Komandorem IV Maratonu Beskidy jest Edward Dudek. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.maratonbeskidy.pl.

new / bielsko.info

źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.