Rozrywka

  • 6 października 2015
  • 22 października 2015
  • wyświetleń: 2933

Andrzej Baturo - 50 lat z fotografią

Za nami:

Galeria Bielska BWA zaprasza na spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie długo oczekiwany album Andrzeja Batury, wydany z okazji 50-lecia pracy twórczej tego znanego i ważnego polskiego fotografika.

Spotkanie autorskie połączone z prezentacją najnowszego albumu artysty odbędzie się w czwartek, 22 października o godzinie 18.00. Spotkanie z artystą oraz współtwórczynią albumu Inez Baturo, poprowadzi Justyna Łabądź. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Andrzej Baturo - 50 lat z fotografią


Andrzej Baturo to wybitny przedstawiciela tzw. czarnego reportażu, twórca międzynarodowych wydarzeń fotograficznych, działacz Związku Polskich Artystów Fotografików, współtwórca - wespół z żoną Inez Baturo - międzynarodowego Foto Art Festivalu. Album w języku polskim i angielskim jest pokłosiem dużej retrospektywnej wystawy Andrzeja Baturo pt. „50 lat z fotografią”, która miała miejsce w Galerii Bielskiej BWA w 2014 roku.

239-stronicowy album zawiera zdjęciowe cykle, projekty i fotoreportaże z kolejnych etapów twórczości Andrzeja Batury - od pierwszych młodzieńczych fascynacji fotografią i prób reportażowych w latach 50. i 60. XX wieku, poprzez dojrzałą fotografię prasową, publicystyczną i socjologiczną w latach 70. i 80. - z której zasłynął, zdobywając ważne nagrody w Polsce i za granicą - aż po okres bielski, kiedy zajmował się głównie barwną fotografią pejzażową.

Album odzwierciedla specyfikę twórczości Andrzeja Batury, realizującego wielozdjęciowe tematy - fotograficzne odpowiedniki reportażu, felietonu i eseju. Każdy z działów poprzedzony jest autorskim wstępem-opisem. Wydawcą albumu jest Fundacja Centrum Fotografii.

BM / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj