Rozrywka

  • 5 października 2015
  • 29 października 2015
  • wyświetleń: 1900

Wieczorna projekcja w BWA

Za nami:

Wieczorna projekcja na ścianach Galerii Bielskiej BWA upamiętniająca bielskich Żydów, przygotowana przez młodzież z Liceów Ogólnokształcących im. Armii Krajowej i im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej podczas cyklu spotkań i warsztatów prowadzonych przez Dariusza Fodczuka, realizującego swój autorski projekt pt. „Miejsca / Tożsamości”.

wieczorna projekcja
Na zdjęciu widoczna jest projekcja na fasadzie kamienicy przy ul. Niecałej 4, w ramach warsztatów „Ekspresje. Tożsamości” zorganizowanych przez Galerię Sztuki im Jana Tarasina w Kaliszu. · fot. Adrian Kempa


Projekcja, która odbędzie się w czwartek, 29 października w godz. 17.30-19.00, będzie częścią tegorocznych uroczystych obchodów 150-lecia Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku. Miejsce projekcji jest nieprzypadkowe - Galeria Bielska BWA mieści się w budynku, powstałym w miejscu synagogi, zburzonej przez Niemców w 1939 roku.

Program jesiennych warsztatów wizualnych związany jest z obecnością sztuki w przestrzeni publicznej, a inspiracją do twórczych poszukiwań są m.in. sztuka konceptualna, poezja wizualna, a także street art - w odniesieniu do dorobku współczesnych artystów, takich jak: Joseph Kosuth, Stanisław Dróżdż, Jenny Holzer czy Hubert Czerepok.

Rozpoczęte 21 września warsztaty obejmują zajęcia praktyczne, projekcje i wykłady. Pracując w małych, kilkuosobowych grupach, licealiści skupiają się na komponowaniu krótkich komunikatów przeznaczonych do wieczornych projekcji na ścianach bielskich budynków.

Fotodokumentacja z warsztatów i projekcji prezentowana będzie w formie wystawy w Galerii Bielskiej BWA - Klubokawiarni Aquarium w dniach od 6 do 22 listopada. Koncepcja i opieka artystyczna projektu „Miejsca / Tożsamości” Dariusz Fodczuk. Projekcje i warsztaty współorganizowane są przez Gminę Wyznaniową Żydowską w Bielsku oraz Galerię Bielską BWA.

BM / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj