Rozrywka

  • 1 września 2015
  • 2 września 2015
  • wyświetleń: 2535

Warsztaty rysowania komiksu w BWA

Za nami:

Galeria Bielska BWA zaprasza w środę, 2 września o godzinie 12.00 na warsztaty rysowania komiksu towarzyszące wystawie Krzysztof Gawronkiewicz - „Krzesło w piekle”. Komiksy i rysunki

Warsztaty rysowania komiksu w BWA


Podczas wprowadzenia do warsztatów, ich uczestnicy poznają twórczość Krzysztofa Gawronkiewicza, a także jego rolę i znaczenie w polskim komiksie. Opowie o tym kurator wystawy Piotr Machłajewski, który poprowadzi także rozmowę z artystą. Rozmowa ta ilustrowana będzie projekcją prac Krzysztofa Gawronkiewicza z uwzględnieniem takich działów, jak: komiks, storyboard, ilustracja. Każdy z działów zostanie omówiony, artysta wprowadzi słuchaczy w tajniki zawodu rysownika, opowie o swoim wejściu do profesji oraz o zapotrzebowaniu na tego typu działalność twórczą.

Następnie uczestnicy warsztatów będą samodzielnie wykonywać rysunki w kadrze oraz układać kadry na planszy. Krzysztof Gawronkiewicz krótko omówi swój projekt pt. „Szkicownik”. Wzorując się na „Szkicowniku”, uczestnicy przygotują własny niewielki komiks. Stworzą krótką historię bez słów, relację z tego co się dzieje wokół. Finałem zajęć będzie omówienie w grupie powstałych prac oraz indywidualne konsultacje. Każdy z uczestników będzie miał możliwość rozmowy z artystą, zaprezentowania i omówienia tzw. teczki, a więc prac przygotowywanych w domu.

Zajęcia przeznaczone są dla pasjonatów komiksu, posiadających w tej dziedzinie pierwsze dokonania; mile widziane portfolio.

Wstęp na zajęcia jest wolny. Zapisy w sekretariacie galerii, tel. (33) 812-58-61, (33) 812-41-19.

BM / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj