Rozrywka

  • 31 sierpnia 2015
  • 13 września 2015
  • wyświetleń: 1700

Konferencja o filmie animowanym

Za nami:

W Galerii Bielskiej BWA będzie miało miejsce wyjątkowe spotkanie naukowe - polski, czeski, słowacki, węgierski, a także włoski film animowany i eksperymentalny staną się podstawą rozważań związanych z historią i teorią filmu oraz kultury.

Konferencja o filmie animowanym


Z referatami wystąpią naukowcy z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Włoch, a nawet z Chin. Konferencji towarzyszyć będą wieczorne pokazy filmowe, m.in. dzieł młodych twórców z krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz animowanych wideoklipów z festiwalu StopTrik.

W programie:
  • czwartek, piątek, sobota, od godz. 20.00 - pokazy filmów animowanych z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, filmów z festiwali Supertoon i StopTrik IFF z lat 2012-2014 oraz muzycznych wideoklipów
  • piątek, sobota, od ok. godz. 12.30-19.00 - panele konferencyjne
  • niedziela, od godz. 11.00 - podsumowanie konferencji, pokaz animacji wycinankowych zrealizowanych w
  • Studiu Filmów Rysunkowych.


Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. Szczegółowy program na stronie internetowej Galerii Bielskiej BWA: http://www.galeriabielska.pl

Projekt realizowany we współpracy z partnerami z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Włoch otrzymał wsparcie Funduszu Wyszehradzkiego. Organizatorem konferencji jest Galeria Bielska BWA (Bielsko-Biała) we współpracy z Pastiche Filmz (Ołomuniec), Anca NGO (Bratysława), MANIFESZT - Professional & Interest Association of Hungarian Makers of Animated Films (Budapeszt) oraz Instytutem Kultury Włoskiej w Krakowie.
Patron akademicki: Międzynarodowe Centrum Naukowo-Badawcze „MEDITERRANEUM” (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie).

BM / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj