bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 28 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1725

Kultura dostępna w Heliosie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj

Bilety na wybrane polskie filmy w 35 polskich kinach będą kosztowały 10 złotych. Dzięki temu szerokie grono odbiorców będzie mogło zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana zostanie jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. To główne założenia projektu "Kultura dostępna w kinach", który został zainaugurowany przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską w warszawskim Kinie Iluzjon.

kultura dostępna


Partnerami projektu są: sieć Kin Helios i Kino Iluzjon oraz dystrybutorzy: NEXT Film, Kino Świat, Solopan, Vue Movie, Forum Film Poland, Against Gravity i Cyfrowe Repozytorium Filmowe. Dzięki temu w 35 kinach na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 18.00 do końca 2015 roku odbywać się będą specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety będą kosztować 10 zł.

30 kwietnia cykl projekcji otworzy nagrodzona Oscarem „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Do końca roku odbędzie się łącznie ponad 30 seansów. Widzowie będą mogli zobaczyć uznane filmy polskiej produkcji, takie jak: „Jack Strong”, „Obywatel”, „Bogowie”, „Carte Blanche”, „Miasto 44” czy „Rejs”.

kultura dostępna


Operatorem programu Kultura Dostępna w Kinach jest Narodowe Centrum Kultury. Więcej na www.kulturadostepna.pl.

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Kino Helios

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.