Rozrywka

  • 2 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 398

Repertuar kina Helios na kwiecień. Premiery nowego "Omenu" czy filmu o Amy Winehouse

Poznaliśmy repertuar kina Helios w Bielsku-Białej na kwiecień. Wśród premier m.in. "Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka", "Omen: początek" czy "Back to black. Historia Amy Winehouse". Szczegóły poniżej.

kino Helios
fot. www.helios.pl


Premieryod 5 kwietnia:

Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka
przygodowy, Niemcy, 2022 r.
Ferajna z niezwykłej szkoły, na czele której stoi panna Cornfield, dostaje zadanie wystawienia spektaklu o początkach szkoły. Szybko okazuje się, że to nie lada sztuka! Dyrektor ma własny pomysł na historię, a wybór głównej aktorki budzi dużo emocji. Przy okazji trzeba ustalić, dlaczego szkolne patio wciąż przypomina szwajcarski ser z wieloma dziurami.
reż. Sven Unterwaldt Jr.
wyk. Emilia Maier, Loris Sichrovsky, Lilith Julie Johna

Omen: Początek
horror, Włochy/USA, 2024 r.
Młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, by rozpocząć życie w służbie Kościoła. Na swojej drodze napotyka mroczne siły, przez które zaczyna kwestionować swoją wiarę i odkrywa przerażający spisek mający na celu sprowadzenie na świat zła wcielonego.
reż. Arkasha Stevenson
wyk. Ralph Ineson, Nell Tiger Free, Bill Nighy

Pogromcy duchów. Imperium lodu
fantasy, USA, 2024 r.
Po wydarzeniach z poprzedniej części Pogromcy duchów. Dziedzictwo rodzina Spenglerów przenosi się do kultowej nowojorskiej remizy strażackiej i rozpoczyna współpracę z oryginalnymi Pogromcami Duchów, którzy opracowali ściśle tajne laboratorium badawcze i przenieśli niszczenie duchów na wyższy poziom. Kiedy odkrycie starożytnego artefaktu uwolni złą moc, nowi i starzy Pogromcy Duchów zostaną poddani próbie i muszą zrobić wszystko, aby uratować świat przed drugą epoką lodowcową.
reż. Gil Kenan
wyk. Paul Rudd, Mckenna Grace, Carrie Coon

Czerwone maki
historyczny, Polska, 2023 r.
Pierwszy polski film fabularny o słynnej i zwycięskiej bitwie o Monte Cassino. Historia bitwy ukazana z perspektywy młodego chłopaka - Jędrka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa jako jedna z tysięcy sierot. Czas niewoli zmienił go z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać. Wkrótce na froncie ma dojść do decydującego ataku na broniony przez niemieckie oddziały klasztor położony na wzgórzach Monte Cassino - ta spektakularna bitwa zadecyduje o życiu wielu żołnierzy i dalszym ataku armii aliantów we Włoszech oraz zmieni na zawsze życie Jędrka.
Wyścig z czasem, pełen napięcia proces planowania natarcia i ogromny ciężar nieodwracalnych decyzji podejmowanych przez dowódców II Korpusu czynią z Czerwonych maków kino pozostawiające niezapomniane emocje, a bohaterstwo polskich żołnierzy, którzy zdobyli Monte Cassino, zyskuje nareszcie właściwe upamiętnienie.
reż. Krzysztof Łukaszewicz
wyk. Nicolas Przygoda, Leszek Lichota, Michał Żurawski, Mateusz Banasiuk

od 12 kwietnia:

Civil War
akcja, Wielka Brytania/USA, 2024 r.
Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w ogarniętych chaosem wojny domowej Stanach Zjednoczonych. Fotografka wojenna Kirsten Dunst wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego centrum dramatycznych wydarzeń.
reż. Alex Garland
wyk. Cailee Spaeny, Wagner Moura, Kirsten Dunst

od 19 kwietnia:

Back to Black. Historia Amy Winehouse
biograficzny, USA, 2024 r.
Długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie. Historia Amy Winehouse przedstawi pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując lata spędzone w tętniącym życiem londyńskim Camden, które nazywała domem, oraz drogę do światowej sławy. Film skupi się na niezwykłym geniuszu, kreatywności, poczuciu humoru i szczerości Amy, które towarzyszyły jej we wszystkim, co robiła, a także spróbuje zrozumieć jej demony. Bezkompromisowe spojrzenie na współczesną machinę sławy i wielki hołd dla wyjątkowego talentu, który zdarza się raz na pokolenie.
reż. Sam Taylor-Johnson
wyk. Marisa Abela, Eddie Mars, Jack O'Connell, Lesley Manville

od 26 kwietnia:

Mój pies Artur
przygodowy, USA 2024 r.
Miłośnik sportu i adrenaliny Michael Light Mark Wahlberg staje przed największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. Wraz z trzyosobową ekipą zaufanych zawodników przystępuje do Mistrzostw Świata w Rajdach przygodowych na Dominikanie. Stając na starcie ekstremalnych zmagań, w czasie których - przez 10 dni - pieszo, kajakami i na rowerze będzie musiał pokonać prawie 700 kilometrów, Light nie przypuszcza, że wkrótce jego zespół rozrośnie się o dodatkowego członka. Będzie nim jedyny w swoim rodzaju, bohaterski pies - Artur. Połączeni nierozerwalną więzią człowiek i wierny czworonóg rzucą wyzwanie dżungli, falom, przepaściom i ograniczeniom własnych organizmów. To co wspólnie osiągną, napisze niebywałą historię, która poruszy i zachwyci cały świat.
reż. Simon Cellan Jones
wyk. Nathalie Emmanuel, Mark Wahlberg, Simu Liu

Kino KoneseraBiedne istoty - 7 kwietnia
4 Oscary w tym dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej
romans, USA, Irlandia, Wielka Brytania, 2023 r.
Niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.
reż. Yorgos Lanthimos
wyk.. Emma Stone, Willem Dafoe, Mark Ruffalo

Perfect Days - 8 kwietnia
dramat, Niemcy/Japonia, 2023 r.
Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem.
reż. Wim Wenders
wyk. Kōji Yakusho, Tokio Emoto

Strefa interesów - 14 kwietnia
damat, Polska, Wielka Brytania, USA, 2023 r.
Zdobywca 2 Oscarów: najepszy film międzynarodowy i najlepszy dźwięk.
Czy można urządzić sobie raj w cieniu cudzego piekła? Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym domu z wypielęgnowanym ogrodem
i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach we Włoszech. W weekendy lubią pływać kajakami lub spacerować po lesie. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
reż. Jonathan Glazer
wyk. Sandra Hüller, Christian Friedel, Ralph Herforth

Anatomia upadku - 21 kwietnia
dramat, Francja 2023 r.
Oscar za najlepszy scenariusz oryginalny
Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który nurtuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie jest oczywiste i brzmi: "Czy to zrobiła?".
reż. Justine Triet
wyst. Sandra Hüller , Swann Arlaud

Kultura Dostępna: czwartki, godz. 18.00, cena biletu 12,90 złAkademia Pana Kleksa - 4 kwietnia
fantasy, Polska, 2023 r.
Uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…
reż. Maciej Kawulski
wyk. Tomasz Kot, Piotr Fronczewski, Antonina Litwiniak

Ultima Thule - 11 kwietnia
dramat, Polska, 2023 r.
Trzydziestoletni Bartek wyrusza w samotną podróż na najbardziej odosobnioną brytyjską wyspę, aby odnaleźć siebie. Ma ze sobą tylko plecak, wspomnienia i pytanie co dalej?. Dzika natura, praca i nowe relacje codziennie wystawiają go na próbę, ale dają także szansę na spojrzenie w głąb siebie i odpowiedzenia sobie na najważniejsze pytania.
reż. Klaudiusz Chrostowski
wyk. Weronika Humaj, Jakub Gierszał, Arthur Henri

Miłość jak miód - 18 kwietnia
komedia obyczajowa, Polska, 2024 r.
Majkę i Agatę równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o swój duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zajmuje jej miejsce.
reż. Maciej Migas
wyk. Agnieszka Suchora, Edyta Olszówka, Michał Czernecki, Agnieszka Więdłocha

Sami swoi - 25 kwietnia
komedia obyczajowa, Polska, 2023 r.
Pawlak i Kargul - bohaterowie kultowej trylogii ,,Sami swoi, przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… Sami swoi. Początek to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.
reż. Artur Żmijewski
wyk. Adam Bobik, Karol Dziuba, Paulina Gałązka, Zbigniew Zamachowski


Kino KobietLatanie dla początkujących - 24 kwietnia o godz. 18.00
komedia, Islandia/Wielka Brytania/Niemcy, 2023 r.
Grupa nieznajomych bierze udział w ekskluzywnym kursie, który ma im pomóc uporać się ze strachem przed lataniem. Ich ostatnim zadaniem jest lot z Londynu na Islandię, podczas którego nic nie idzie zgodnie z planem. Sytuacja dodatkowo się pogarsza, gdy w wyniku nadchodzącej burzy śnieżnej, uczestnicy kursu są zmuszeni do pozostania w oddalonym od lotniska hotelu. Narastające z każdą godziną zmęczenie i frustracja doprowadzają ich na skraj wytrzymałości. Czy uda im się uporać z własnymi demonami i znaleźć sposób na powrót do domu?
reż. Hafsteinn Gunnar Sigurdsson
wyk. Lydia Leonard, Timothy Spall, Ella Rumpf

Helios AnimeLupin Trzeci: Zamek Cagliostro - 12 kwietnia o godz.16.00, 13 kwietnia o godz.13.00, 14 kwietnia o godz.13.00
anime, Japonia, 1979/2024 r.
Mistrz złodziei, Lupin Trzeci, trafia na nie lada przeszkodę u schyłku swojej kariery. Pieniądze skradzione z krajowego kasyna okazują się być fałszywkami! Lupin, wraz ze swoim wspólnikiem Jigenem, wyrusza do odległego europejskiego kraju Cagliostro, aby się zemścić.
Nie wszystko idzie zgodnie z planem; napotykają Clarisse, księżniczkę w opałach zmuszoną do poślubienia nikczemnego Hrabiego Cagliostro. Jednak uratowanie Clarisse nie będzie łatwe, biorąc pod uwagę, że Lupin i Jigen - wraz z nieprzewidywalną byłą dziewczyną Lupina, Fujiko, i szermierzem Goemonem - muszą przedrzeć się przez pełen pułapek zamek, śmiertelnie niebezpieczny loch oraz armię zawodowych zabójców!
Czy Lupin uratuje dziewczynę, uniknie schwytania przez swojego nemezis, inspektora Zenigaty, i odkryje sekretne skarby Zamku Cagliostro?
reż. Hayao Miyazaki

Helios na scenieSuga | Agust D Tour D-Day The Movie - 10 kwietnia o godz. 19.00 i 13 kwietnia o godz. 15.00
koncert
Wielki finał światowej trasy koncertowej SUGA | Agust D TOUR D-DAY THE FINAL był kulminacją 25 koncertów, które odbyły się w 10 miastach i przyciągnęły 290.000 widzów.
reż. Junsoo Park
wyk. Suga

Jezioro łabędzie - 24 kwietnia o godz. 20.15 premiera na żywo
balet
Podczas polowania książę Zygfryd natrafia na stado łabędzi. Jeden z nich przemienia się w piękną kobietę Odette, którą książę jest bez chwili wahania zakochany. Ale Odeta jest związana zaklęciem, które sprawia, że w ciągu dnia pozostaje zaklęta w łabędzia. Czy Zygfryd zdoła ją uwolnić?
Rewelacyjna kompozycja Czajkowskiego łączy się z sugestywną wyobraźnią choreografa Liama Scarletta i projektanta Johna Macfarlane'a, aby spotęgować dramatyczny patos klasycznego baletu Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa. Jezioro Łabędzie pozostaje do dziś jednym z najbardziej lubianych dzieł w klasycznym kanonie baletowym.
reż. Marius Petipa, Lev Ivanov
wyk. The Royal Ballet, Orkiestra Royal Opera House, dyrygent Martin Georgiev

kr / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Helios

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj