bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 4 września 2011
  • 15 września 2011
  • wyświetleń: 1657

Pokaz filmów Yael Bartany

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Prezentacja filmowa „...i zadziwi się Europa", składa się z trzech filmów izraelskiej artystki multimedialnej Yael Bartany, których tematem jest głównie działalność Ruchu Żydowskiego Odrodzenia w Polsce, stworzonego przez artystkę ruchu politycznego, stawiającego sobie za cel powrót ponad trzech milionów Żydów do ojczyzny ich przodków.

Akcja filmów rozgrywa się w symbolicznej przestrzeni przywołującej wątki dotyczące izraelskiego ruchu osadniczego, syjonistycznych marzeń, antysemityzmu, Holokaustu i palestyńskiego prawa do ziemi. Są to filmy:„Mary Koszmary"(2007), „Mur i wieża" (2009) oraz „Zamach" (2011). Filmy te reprezentują Polskę na tegorocznym, 54. Międzynarodowym Biennale Sztuki w Wenecji (czerwiec - listopad 2011). Po raz pierwszy na weneckim biennale Polskę reprezentuje twórca z innego kraju. Zachęta Narodowa Galeria Sztuki - organizator wystawy w Wenecji - udostępnia filmy Yael Bartany szerokiej publiczności.
Pokaz w Galerii Bielskiej sprzyjać będzie wyrobieniu sobie opinii o tym wydarzeniu.

Prezentacje będzie można zobaczyć 15 września o godz. 17.00. Wstęp wolny. Pokaz jest organizowany dzięki uprzejmości Zachęty Narodowej Galerii Sztuki i Yael Bartany.

Galeria Bielska BWA

43-300 Bielsko-Biała
ul. 3 Maja 11

tel. 033 812 58 61

olik / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj