Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 24 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 917

"Metropolis" - wystawa w Stek i Wino

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Magnum Steak Pub" podaj

Za nami:

"Metropolis" to tytuł zarówno wystawy, jak i prezentowanego cyklu malarskiego. Wernisaż odbędzie się w piątek w Stek i Wino Magnum.

Prace Bartłomieja Krząszcza będzie można oglądać od godziny 17.00-20.00. Autor wyraża w swoich surrealistycznych obrazach swój osobisty stosunek do powszechnego w miejscach pracy „kultu maszyn”, który niezmiennie po dziś dzień wyraża się silną więzią łączącą pracownika i wyznaczoną mu na stanowisku pracy maszynę. Podobne specyficzne relacje obserwowane od czasu rewolucji przemysłowej, aż do dziś przestały dotyczyć wyłącznie gałęzi przemysłu ciężkiego i stały się zauważalne także w gałęziach usług. Dziś już nie tylko ciężkie maszyny o przeróżnych formach stają się najważniejszymi narzędziami w pracy, ale coraz częściej niezbędne stają się zwykłe komputery, czy inne mniejsze urządzenia.

Poza cyklem malarskim, autor prezentuje pojedyncze prace rysunkowe i rzeźbiarskie wpisujące się w estetykę mechanicznego odrealnienia rzeczywistości oraz przedstawia kilka graficznych realizacji ze swojej pracy dyplomowej.

Jedna z prac Bartłomieja Krząszcza
Jedna z prac Bartłomieja Krząszcza prezentowana na wystawie. · fot. Bartłomiej Krząszcz


Bartek Krząszcz - urodził się w 1990 r. w Bielsku-Białej. Studiuje grafikę warsztatową na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie przygotowuje się do obrony pracy dyplomowej. Swój dyplom wykonuje w pracowni druku wklęsłego pod okiem prof. Jana Szmatlocha oraz w pracowni rysunku u prof. Antoniego Cygana. Poza grafiką i rysunkiem uprawia również malarstwo oraz rzeźbę, czy ilustrację. W swoich pracach często opiera się na własnych doświadczeniach i emocjach jak ma to miejsce w przypadku cyklu „Metropolis”, które z osobistego nabierają następnie bardziej społeczny charakter.

Do tej pory brał udział w wystawach na terenie kraju (Katowice), na Słowacji (Zilina), a także w wystawach związanych z publikacjami w katalogu Figurama.

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Magnum Steak Pub

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Magnum Steak Pub" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.