Rozrywka

  • 15 kwietnia 2015
  • 18 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2705

Dzień Wolnej Sztuki w Galerii Bielskiej

Za nami:

Po raz pierwszy Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej włącza się do ogólnopolskiej akcji Dzień Wolnej Sztuki. Organizowana rokrocznie od 2011 roku akcja społeczna ma na celu pokazać gościom muzeów i galerii inny od typowego sposób zwiedzania - wolny i refleksyjny, a także uświadomić im, że do obcowania ze sztuką wcale nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza czy odpowiednie wykształcenie.

W tym roku swój udział w akcji zadeklarowały 63 instytucje z Polski, które w kwietniową sobotę o godzinie 12.00 zaproponują zwiedzającym skupienie się na pięciu wybranych dziełach sztuki. Przy obiektach tych będą stać znawcy i miłośnicy sztuki współczesnej - osoby motywujące do podjęcia samodzielnej refleksji nad dziełem, wskazujące tropy myślowe, zachęcające do dyskusji.

Andrzej Urbanowicz, „Źrenica”, 1997, olej
Andrzej Urbanowicz, „Źrenica”, 1997, olej, płyta pilśniowa · fot. Andrzej Urbanowicz


W Galerii Bielskiej BWA zostanie zaprezentowanych pięć dzieł z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA, pośród nich trzy prace malarskie: Bożeny Grzyb-Jarodzkiej pt. „Amanita” (2005), Pawła Matyszewskiego z cyklu „Komplikacje 1” (2009), Andrzeja Urbanowicza pt. „Źrenica” (1997) oraz dwie prace fotograficzne: Barbary Konopki pt. „Mężczyzna - teraz to się leczy” z cyklu „Malavida” (2007) oraz Krzysztofa Zarębskiego pt. „King OPA” (2006/2013). Dzieła te dzięki swojej różnorodności tematycznej zachęcają do dyskusji i prowokują do refleksji na wielu różnych poziomach.

Więcej o ogólnopolskiej akcji: http://www.dzienwolnejsztuki.pl/

BM / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj