bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 30 sierpnia 2011
  • 23 października 2011
  • wyświetleń: 2566

Spektakl Krystyny Jandy w BCK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Beskidzkie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

Przestawienie "Przygoda" w reżyserii Krystyny Jandy, z udziałem m.in. Jana Englerta i Edyty Olszówki zagości na scenie Domu Muzyki. Spektakl będzie można zobaczyć 23 października o godzinie 18.00.

teatr Janda


Krystyna Janda mówi, ze "Przygoda", to jedna z najpiękniejszych historii o miłości, mówiąca m.in. o odpowiedzialności za drugiego człowieka: "Lekarz, który się dowiaduje, że jego żona za trzy miesiące najprawdopodobniej umrze, pozwala jej na wyjazd, na opuszczenie go, choć wie, że ona wróci do niego w trumnie. Robi to dla jej szczęścia, po to, by mogła przeżyć to, o czym marzyła".

Autorem dramatu "Przygoda" jest Sandor Marai (1900-1989) - ceniony węgierski prozaik i publicysta. "Przygoda" okazała się jego wielkim sukcesem, przyniosła autorowi uznanie krytyki i publiczności. Premiera sztuki odbyła się w roku 1940 w Budapeszcie.

Po II Wojnie Światowej nie można było wystawiać sztuk Maraiego. "Przygoda" mogła powrócić na deski budapeszteńskich teatrów dopiero w roku 1990.

Nawiązania do sztuk Sandora Maraiego znajdziemy w filmie Tatarak w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Występują: Jan Englert, Edyta Olszówka, Beata Ścibakówna, Zofia Zborowska, Wiesław Komasa, Maciej Marczewski, Mariusz Zaniewski.

Bilety w cenie 80 zł.

olik / bielsko.info, źródło: Bielskie Centrum Kultury

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Beskidzkie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Beskidzkie Centrum Kultury" podaj