bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 17 sierpnia 2011
  • 15 października 2011
  • wyświetleń: 2527

Stare Dobre Małżeństwo w BCK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Beskidzkie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

Stare Dobre Małżeństwo wystąpi w Bielsku-Białej 15 października o 18.00. Prawie dokładnie rok po swoim poprzednim koncercie wracają do Domu Muzyki.

Stare dobre małżeństwo
Stare Dobre Małżeństwo


Założyciele zespołu grali ze sobą od czasów licealnych. Na jednym z koncertów, konferansjer powiedział, że są jak stare, dobre małżeństwo. I tak już pozostało.

Na scenie pojawili się w roku 1984, biorąc udział w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Wtedy po raz pierwszy pojawiła się nazwa Stare Dobre Małżeństwo. Wcześniej Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz, ówcześni licealiści występowali w duecie.

Zespół zdobył wielką popularność romantycznymi piosenkami do słów Edwarda Stachury, Wojciecha Belona, Adama Ziemianina i Józefa Barana. Ten fenomen trwa do dzisiaj. Jak mówi Krzysztof Myszkowski w wywiadzie zamieszczonej na oficjalnej stronie zespołu:
Wciąż funkcjonuje w Polsce pewien zaklęty krąg kulturowy gromadzący ludzi poszukujących ważnych i ważkich słów. Byli oni zawsze, bez względu na ustrój i wszelkie inne uwarunkowania. To swoisty mikrokosmos zbudowany z ludzkiej wrażliwości, wyobraźni i chęci zmierzenia się z pogłębioną refleksją w piosence.

olik / bielsko.info, źródło: Bielskie Centrum Kultury

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Beskidzkie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Beskidzkie Centrum Kultury" podaj