bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 20 października 2014
  • 1 listopada 2014
  • wyświetleń: 4088

Maraton Halloweenowy w Heliosie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj

Za nami:

Kino Helios w Bielsku-Białej zaprasza 31 października i 1 listopada na Maraton Halloweenowy!

helios


W każdy z tych dni zagramy dwa zestawy horrorów, dając Maratończykom wyjątkowy wybór!

ZESTAW 1: 22:30 - 6:00
[Rec] 4: APOKALIPSA
UŚPIENI
BABADOOK
BYZANTIUM

ZESTAW 2: 23:00 - 6:00
ANNABELLE
INTERNAT
KOLEKCJONER
ISTNIENIE

CENNIK:
Normalny 33 zł
Ulgowy 30 zł
Specjalny 28 zł (z biletem z poprzednich maratonów)
!!!!! Promocyjny 25 zł (do 26.10) !!!!!

Ograniczenie wiekowe: 15 lat, za zgodą opiekuna osoby poniżej zalecanego wieku (druk do pobrania na www)

FILMY:

REC 4: Apokalipsa (PREMIEROWO) - 96 min.
Horror, thriller/ Hiszpania
Reżyseria: Jaume Balagueró
Angela Vidal, młoda dziennikarka, której kamera towarzyszyła barcelońskim strażakom w pierwszej części filmu, cudem przeżyła koszmar, jaki rozegrał się w kamienicy pełnej krwiożerczych istot. Ocalona przez wojsko, zostaje przetransportowana do tajnego ośrodka badawczego mieszczącego się na pokładzie starego tankowca. W miejscu bezpiecznie oddalonym od stałego lądu, Angela ma zostać poddana obserwacji i kwarantannie. Jej wybawcy nie wiedzą jednak, że jest nosicielką śmiertelnej zarazy.Uśpieni - 98 min.
Horror/USA (2014)
Reżyseria: John Pogub
Grupa studentów (wśród nich Sam Claflin, gwiazda "Igrzysk śmierci: W pierścieniu ognia") bierze udział w przerażającym eksperymencie. Wkrótce przekonują się, że nie wolno igrać ze zjawiskami paranormalnymi. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Charyzmatyczny profesor uniwersytecki Coupland (Jared Harris), którego metody pracy wzbudzają wiele kontrowersji, zachęca swoich studentów do udziału w niebezpiecznym eksperymencie. Ich wspólne działanie ma doprowadzić do stworzenia poltergeista, co według teorii Couplanda jest możliwe, gdy skumuluje się odpowiednią ilość negatywnej ludzkiej energii.Babadook - 92 min.
Dramat, horror, thriller/Australia (2014)
Reżyseria: Jennifer Kent
"Babadock" to jeden z najoryginalniejszych i najciekawszych horrorów ostatnich lat nawiązujący formalnie do takich arcydzieł gatunku jak: "Wstręt", "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego czy niedawne "Musimy porozmawiać o Kevinie". Matkę i jej sześcioletniego synka nawiedza nocami dziwaczny, tajemniczy stwór. Czy dziwne zjawisko jest realne, czy może jest wynikiem pogłębiającej się alienacji i psychozy bohaterów? Duszną, gęstą, schizofreniczną atmosferę filmu pogłębiają dodatkowo mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów jak ,,Jesteś Bogiem” czy ,,Sala samobójców”.

Byzantium -118 min.
Dramat, fantasy, thriller/Wielka Brytania (2012)
Reżyseria: Neil Jordan
Akcja skupia się na dwóch młodych "siostrach", które podróżują, mordując ludzi aż docierają do angielskiego miasteczka nad morzem. Dwie tajemnicze kobiety szukają schronienia w zaniedbanym nadmorskim kurorcie. Jedna z nich, Clara (Gemma Arterton), spotyka samotnego Noela, który oferuje im schronienie w swoim opustoszałym pensjonacie. Jej młodsza towarzyszka, Eleanor (Saoirse Ronan), zaprzyjaźnia się z miejscowym chłopcem, Frankiem (Caleb Landry Jones). Wyjawia mu sekret o tym, kim naprawdę jest. Ujawnienie tej tajemnicy przynosi śmiertelne konsekwencje.

Annabelle - 98 min.
Horror/USA (2014)
Reżyseria: John R. Leonetti
John Form znajduje podarunek dla swojej żony Mii - piękną starodawną lalkę. Radość Mii z prezentu nie trwa jednak długo. Pewnej straszliwej nocy para zostaje napadnięta w domu przez wyznawców szatana, którzy brutalnie atakują małżonków. Jednak rozlana krew i przerażenie to nie wszystko, co po sobie pozostawią. Okultyści wywołają istotę tak złą, że nic z tego, co uczynili, nie będzie w stanie równać się ze złowrogą bramą do świata przeklętych, jaką stanie się... Annabelle.Internat - 82 min.
Horror/Irlandia, Kanada (2011)
Reżyseria: Mary Harron
Rebecca, młoda dziewczyna, która nie może dojść do siebie po samobójczej śmierci ojca, rozpoczyna kolejny rok nauki w elitarnej dziewczęcej szkole z internatem. Zafascynowana gotyckimi powieściami Rebecca zauważa, że skrycie adorowana przez nią przyjaciółka Lucy (Sarah Gadon, nowa muza Davida Cronenberga - „Cosmopolis", „Niebezpieczna metoda") darzy coraz gorętszym uczuciem świeżo przybyłą, tajemniczą koleżankę Ernessę (zjawiskowa Lily Cole, pamiętna Valentina z „Parnassusa" Terry'ego Gilliama). Zazdrosna Rebecca zaczyna obserwować nową uczennicę. Tymczasem pracownicy i mieszkanki internatu zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach. Czy sprawczynią tych zbrodni jest Ernessa? „Film Harron uwodzi najskuteczniej w scenach fantazji głównej bohaterki, którą pobudza narastająca zazdrość. ‘Internat' napędzają pierwsze oznaki kobiecych namiętności." - Joseph Jon Lanthier.

Kolekcjoner - 82 min.
Akcja, horror, thriller/USA (2012)
Reżyseria: Marcus Dunstan
Gdy za namową przyjaciół piękna Elena (Emma Fitzpatrick, odkryta przez Davida Finchera w „The Social Network”) przybywa na imprezę w klubie, o którego istnieniu wiedzą tylko wtajemniczeni, nie podejrzewa nawet, że beztroska zabawa zamieni się wkrótce w krwawą łaźnię, zaplanowaną przez psychopatę zwanego Kolekcjonerem. Uprowadzona przez mordercę, Elena trafi do hotelu, który przekształcono w labirynt wymyślnych tortur. Zrozpaczony ojciec dziewczyny (Christopher McDonald) zrobi wszystko, żeby wyrwać ją ze szponów sadysty, którego spryt i pomysłowość w torturach zaskoczyłyby nawet Jigsawa. Milioner użyje wszelkich możliwych sposobów, by wraz z grupą najemników przekonać Arkina (Josh Stewart, znany z przebojów „Mroczny Rycerz powstaje” i „Prawo zemsty”) - jedynego człowieka, który jak dotąd wymknął się nieobliczalnemu Kolekcjonerowi - żeby pomógł mu schwytać i zlikwidować dewianta.

Istnienie - 97 min.
Horror, thriller/ Kanada (2013)
Reżyseria: Vincenzo Natali
Lisa została zamordowana wraz ze swoją rodziną we własnym domu. Jej duch został w nim uwieziony... Gdy pewnego dnia do mieszkania sprowadza się nowa rodzina z córeczką, duch Lisy decyduje się opętać dziewczynkę próbując uratować ją od podobnego losu.


KonkursKino Helios

43-300 Bielsko-Biała
ul. Mostowa 5

tel. 33 498 70 15
tel. 33 498 70 17
tel. 33 498 70 12Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Helios

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj