bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 25 września 2014
  • 11 października 2014
  • wyświetleń: 2215

Koncert chóru gospel "TGD"

Za nami:

11 października (sobota) w Bielsku wystąpi polski chór pop-gospel "TGD". Zespół wystąpi w programie pt. "Uwielbienie na Widoku".

Największą popularność chórowi przyniosły dwa wielkie koncerty, wielokrotnie emitowane w Telewizji Polskiej - wielkanocny "Wierzyć, to znaczy chodzić po wodzie" i bożonarodzeniowy - "Raduj się świecie".

Zespół śpiewał razem z laureatami "Szansy na sukces". Grupa występowała również w 2006 roku na festiwalu w Sopocie, towarzysząc Mezo i Mieczysławowi Szcześniakowi w utworze "Wstawaj".

tgd, zespół


Zespół tworzy dwudziestoosobowy chór, instrumentaliści i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta, Piotra Nazaruka, który prowadzi także grupy wokalne w programach telewizyjnych ("Szansa na sukces" czy "Bitwa na głosy").

Chór nagrał do tej pory 9 albumów, 3 koncerty telewizyjne (TVP i Religia Tv) i 3 radiowe (PR "Trójka"). Brał udział w wielu festiwalach muzycznych, produkcjach płytowych i telewizyjnych współpracując m.in. z: Elżbietą Skrętkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i grupą DeMono.

Organizatorem spotkania jest Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody z Bielska-Białej. A patronat nad nim sprawują biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel i Jacek Krywult prezydent Bielska-Białej.

Początek koncertu o godz. 18.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Bielsku-Białej przy ul. Widok 12. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Hala zostanie otwarta o godz. 17.00.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.