bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 21 lipca 2014
  • 22 lipca 2014
  • wyświetleń: 2023

Opowieści podróżnicze o Reunion

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kalejdoskop" podaj

Za nami:

22 lipca (wtorek) w Klubokawiarnia Aquarium Galerii Bielskiej BWA odbędzie się spotkanie z Karoliną Kanią, która opowie o swoich podróżniczych doświadczeniach z wyspy Reunion.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem "Tam, gdzie sięga Francja - opowieści z wyspy Reunion".

Będzie można dowiedzieć się o spotkaniach z Kreolami, o inspiracjach kulinarnych i o dźwiękach Oceanu Indyjskiego - to właśnie na Reunionie zrodziła się tradycyjna, kreolska muzyka maloya. Ponadto, jakiego koloru skóry są Kreole mieszkający na Reunionie, ile trwa tradycyjna walka kogutów i ile jest wart koguci czempion czy Kim są Zoreils.

karolina kania, spotkanie BWA
fot. Karolina Kania


Położna na Oceanie Indyjskim Wyspa Réunion jest Departamentem Zamorskim Francji i jednocześnie regionem peryferyjnym Unii Europejskiej. Żeby tam dotrzeć z Paryża, trzeba spędzić jedenaście godzin w samolocie.

Karolina Kania jest etnologiem i antropologiem kultury. Spędziła na Reunionie sześć tygodni, a głównym celem jej dwóch podróży było odkrycie tradycji wiążących się z walkami kogutów, od stuleci praktykowanych na wyspie.

Spotkanie odbędzie się w Klubokawiarni Aquarium (Galeria Bielska BWA, I piętro) o godzinie 18.00.

Wstęp wolny.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kalejdoskop

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kalejdoskop" podaj